Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: wodospad w terra

  1. #1

    wodospad w terra

    zanosze sie od jakiegos czasu nad zrobieniem wodospadu w terra
    macie jakies propozycje jak

    P.S. zdjecia mile widziane


  2. #2

    Re: wodospad w terra

    Pompka akwariowa lub mała pompka fontannowa (do oczek wodnych), kawałek węża gumowego, troche kamieni lub ich imitacji i własna inwencja twórcza.


  3. #3

    Re: wodospad w terra

    Tak jak pisze Fryta, z tym że kupując pompkę ogrodową sprawdź w opisie wysokość podnoszenia wody. Jak rurkę wylewową pociągniesz na wysokość 40 cm w górę a pompka ma 15 cm wysokość podnoszenia to nigdy Ci woda nie wypłynie. Mało tego powinien być pewien zapas w tej wysokość bo jak się zamuli gąbka przez którą pompka pobiera wodę to jej wydajność spadnie (o np. 5-10 cm). Ja mam właśnie pompkę ogrodową z małym pojemniczkiem z gąbką, którą wyjmuje i płuczę raz na miesiąc (oraz dezynfekuję specjalnym preparatem stosowanym w akwarystyce do dezynfekcji filtrów gąbkowych).


  4. #4

    Re: wodospad w terra

    Jeszcze drobiazg, pompkę stawiasz zanurzoną w wodzie (woda powinna zakrywać całą pompkę - raczej nie mniej niż 12 cm głębokości) i osłoniętą kamieniami np. łupkami żeby jej nie było widać, wężyk odpływowy prowadzisz ukryty do miejsca z skąd ma woda wypływać. Tak formujesz spad (wodospad) aby woda w całości wracała do zbiornika gdzie jest pompka. To chyba najprostszy sposób na własny wodospad. Są bardziej wyrafinowane z osadnikiem i filtrem zewnętrznym ale też bardziej kosztowne.


  5. #5

    Re: wodospad w terra

    Jak kiedyś wykorzystałem do tego celu pompke ze spryskiwacza samochodowego którą zakupilem na złomie za 5 zeta :-))

  6. #6
    Loke
    Guest

    Re: wodospad w terra

    raczej nie polecam (krotka zywotnosc)

  7. #7

    Re: wodospad w terra

    moze jakies foto
    ??


  8. #8

    Re: wodospad w terra

    Woda spływa po kamieniach a nie spada więc nie widać na zdjęciu, pewno było by widać na wideo. Na załączonym zdjęciu jest mały spad i nie wysoko podnoszona woda za to powierzchnia parowania podgrzanej wody jest bardzo duża.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •