Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Python molurus molurus - kilka pytań

  1. #1

    Python molurus molurus - kilka pytań

    Przymierzam się do zakupu pary tego pytona , posiadam juz parę Molurus Bivittatus amelanistic i pytanie czy ktoś w polsce hoduje lub hodował ten podgatunek?
    Czy ma podobne wymagania jak Python M.B ?? I ogólnie kilka wskazówek co do jego zachowań , warunków hodowli itp. Jeśli ktoś ma fotki pythona M.M. to poproszę o przesłanie. Z góry dziekuje i pozdrawiam


  2. #2

    Re: Python molurus molurus - kilka pytań

    Hmm... Wiem, że ktoś na giełdzie w Św. miał tego wężyka, ale nie mam pojęcia kto bo tylko obiło mi się o uszy jak ktoś się zapytał co to za podgatunek. Ogólnie troszkę trudniej go zdobyć niż bivitta. bo w przciwieństwie do niego m. m. jest na pierwszej liście CITES czyli jest to gatunek bezpośrednio zagrożony wyginięciem. Popytaj innych, może ktoś zna namiary na tego pana co miał molurusa.


  3. #3

    Re: Python molurus molurus - kilka pytań

    kto ma to wiem _ Witek Plucik , ale szukam info od hodowcy najlepiej


  4. #4

    Re: Python molurus molurus - kilka pytań

    Python Molurus Molurus - według najnowszch badań stanowi osobny gatune a nie podgatunek pytona tygrysiego.
    W przeciwieństwie do bivittatusa zamieszkuje tereny suche i nigdy nie zapusza się w bagna i mokradła.
    Wymagania środowiskowe w terra takie same jak p.m.b z tą różnicą że miejsza wilgotność.
    Biorąc pod uwagę ze to I Cites , a gatunek popularny ( p.m.b) - w Polsce występują jedynie mieszańce. Podobnie ma się z Python Molurus Pimbura.
    Python molurus molurus ma troszeczke gorszy temperament od kuzyna ciemnoskorego i bywa agresywny. ( nawet bardzo ).

    Odnośnie giełdy to nie było na niej Python Molurus Molurus.


  5. #5
    MIDO
    Guest

    Re: Python molurus molurus - kilka pytań

    na twoje pytania odnosnie ceny ci odpisze moj znajomy chyba jeszcze ma.moj nr 506-696-460.


  6. #6

    Re: Python molurus molurus - kilka pytań

    100% pare tych pytonow tj . Python Molurus Molurus posiada Witold Plucik .


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •