Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Podłoże dla regiusa?

  1. #1

    Podłoże dla regiusa?

    Czy mogę użyć kostki kokosowej lub zwykłego torfu(ogrodniczego) jako podłoża dla pytona królewskiego?? W opisie pisze że może być torf ---> chodzi o jakiś specjalny, terrarystyczny?? I czy w zwykłym torfie mogą zostać "przemycone" jakieś zarazki??

  2. #2

    Re: Podłoże dla regiusa?

    Mozesz kokosowy torf napewno, a co do ogrodowego to moza byc w nim zarazki. Toteż jeśli chcesz zwykłego użyć to wsadź go do piekarnika do temp 200 st. na jakies 20 min i powinno to wszystkie ewentualne zaraz zabić

  3. #3

    Re: Podłoże dla regiusa?

    dzieki

  4. #4
    naimaD
    Guest

    Re: Podłoże dla regiusa?

    Gazeta


  5. #5

    Re: Podłoże dla regiusa?

    - Ja używam mieszanki torfu i piasku w proporcji 3/1,
    - jeśli zdecydujesz się na torf to kupuj tylko wyłącznie terrarystyczny,
    - są już w sprzedaży torfy ze specjalnymi składnikami, które utrudniaja rozwój roztoczy - polecam,
    - gdy zdecydujesz się jednak na zwykły torf to potraktuj go przez pół godzinki temperaturą 200 st. C


  6. #6
    Rhodan2000
    Guest

    Re: Podłoże dla regiusa?

    Torf i wlokna w stanie czystym nie za bardzo sie nadaja, radzilabym poszukac Kory z Pinii, to podstawowy skladnik "Repti Bark" rozdrobnione na kawalki wielkosci paznokcia malego palca...
    Hanna

  7. #7

    Re: Podłoże dla regiusa?

    Hmm. Ja dałem zwykły ogrodowy kwaśny i na to cienką warstwę kokosowego żeby było bardziej ozdobnie. Myślę że raczej NIE POWINNO byż zarazków i innego świństwa bo środowisko kwaśne jest raczej bakterio- i łajnostatyczne


  8. #8

    Re: Podłoże dla regiusa?

    Dla Regiusa najlepsza zwykła gazeta lub recznik papierowy a jak juz nie chcesz by to tak wyglądało to najlepsza była by kosta kokosowa, do terra dodasz jakies korzenie i to powinno wystarczyc pupilowi


  9. #9

    Re: Podłoże dla regiusa?

    Dzięki za wszystkie rady. Właśnie grzeje mi się torf w piekarniku . W terra ułożę to tak (od dołu do góry): torf + kabel grzewczy + torf + kostka kokosowa. Mam nadzieję, że mu będzie pasić :-).

  10. #10

    Re: Podłoże dla regiusa?

    Torf (najlepiej kokosowy) i kostka do tego może być (kokosowa rzecz jasna)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •