Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Nie chce się kąpać...

  1. #1

    Nie chce się kąpać...

    Witam !

    Od dwóch lat hoduję boa constrictora i w przeciwieństwie do innych boasów mój w terrarium niechętnie wchodzi do basenu.
    Jak miał trzy - cztery miesiące od czasu do czasu wszedł się zamoczyć ale teraz nawet przed wylinką nie wchodzi do wody.
    Kiedy wyjeżdzam z nim ostatnio co weekend nad jezioro czy rzekę to wchodzi do wody chetnie a w terrarium nie chce.

    Woda w terrarium ma odpowiednią temperaturę (próbowałem nawet i ciepłą i zimną).

    Czy to normalne zachowanie u niektórych osobników ?
    Poza tym nie mam z nim najmniejszych problemów - o ile można nazwać to problemem..


  2. #2
    BOATECZOWY
    Guest

    Re: Nie chce się kąpać...

    Ja też choduję boa constriktora i mój też nie wchodzi do basenu podchodzi tylko czasami i pije wodę myślę że poprostu nie potrzebuje kompieli wilgotność jaką ma w terrarium wystarcza mu i nie potrzebuje więcej się moczyć.

  3. #3
    Lord & x
    Guest

    Re: Nie chce się kąpać...

    ja nie mam takiego problemu, mój boas dużo czasu spędza w wodzie
    może ma za mały zbiornik albo w nocy zażywa koppieli?!

  4. #4

    Re: Nie chce się kąpać...

    Nie przejmowalbym sie tym.
    Moj poprzedni wezyk (Boa Constrictor) bardzo roznie zazywal kompieli, czasem jak kolega tu pisal w nocy, czasem w dzien.
    Mial okresy ze przez 2 doby lezal w basenie , a czasem dlugo nie wlazil tam w ogole, tylko pil.
    Jedno u niego bylo pewne, ze jak chce zrobic kupe, to na 99% wejdzie do basenu, i tam ja zrobi


  5. #5

    Re: Nie chce się kąpać...

    Dzięki za informacje !

    Mój boas w terrarium ma dobrą wilgotność i do wody wchodzi sporadycznie w nocy - przyłapałem go

    Jeżeli chodzi o załatwianie się to kiedyś robił to do basenu a teraz wybrał sobie jedno miejsce w rogu terrarium, w którym zawsze się załatwia.


  6. #6

    Re: Nie chce się kąpać...

    A moze to ma jakiś zwiazek z twardościa wody? Woda w jeziorze jest miekka i przyjemniejsza do kapieli. Moze tez chodzic o zapach... co o tym sadzicie?
    R.

  7. #7

    Re: Nie chce się kąpać...

    Witam! Mam również Boa Constrictora i jestem nieomal pewien że to iz twój wąż nie kąpie się w przygotowanym przez ciebie basienie jest spowodowane jednym z dwóch czynników. A mianowicie węże mają silny instynkt samozachowawczy niektore bardziej inne mniej rozwinięty (zalezy od ilu pokoleń trzymane są w niwoli) co powoduje ze wąz ni chce sie kąpac w tym zbiorniku poniwaz ma on najprawdopodobniej nieodpowiedną barwę kolory(biały, czerwony,żółty, błękitny)węże traktują z rezerwą gdyż na wolności nie jest to "zbyt popularne barwy"
    Myśle że jeżeli zmienisz kolor zbiornika na brązowy lub ciemno zielony efekt będzie zdumiewający, a jeżeli i to nie pomoże sprubj zamaskować basen gęstą roślinnością - efekt murowany moj wąż dzisiaj cały dzień spędził w basenie na balkonie , choć wcześniej zachowywał sie podobnie
    napisz do mnie na meila o rezultatach Pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •