Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: dusiciel nie dusi???

  1. #1
    frezek
    Guest

    dusiciel nie dusi???

    Przed chwila karmilam moja L. getula getula jak zykle mrozona myszka. Przy podawaniu ( trzymam zawsze mysz za ogon) p[o raz pierwszy nie owinela sie wokol myszy(jakby chciala ja udusic), tyklo wyyrwala mi ja i zaczela konsumcje.Czy powinnam sie martwic?
    Moze nastepnym razem powinnam chwile"powalczyc"z wezem zanim puszcze mysz?
    dzieki za odp
    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: dusiciel nie dusi???

    czasami węże nie dusza ofiary, kiedy widzą, że jest martwa.


  3. #3

    Re: dusiciel nie dusi???

    węze dosyć często nie duszą osesków a tym bardziej mrożonek , niemasz sie czym przejmowac.


  4. #4

    Re: dusiciel nie dusi???

    A poza tym Lampropeltis nie jest typowym "Wężem dusicielem", jak np. pytony czy boa.


  5. #5

    Re: dusiciel nie dusi???

    "Powalczyc" - sorry ale nie wiem co masz na mysli ?????
    Mam nadzieje ze nie oznacza to doslownie co napisalas.
    Ja w kazdym badz razie nie walcze z kotletem gdy lezy spokojnie u mnie na talerzu !!!!!

    Rzadko odpisuje na forum, raczej przegladam posty, ale gdy czytam ze ktos chce 'walczyc' z wezem to sorry.................


  6. #6

    Re: dusiciel nie dusi???

    tea ==> Ja akurat dobrze wiem co miała na myśli. Dobrze jest przy podawaniu mrośonej / martwej zdobyczy gdy wąż ją chwyci "powalczyć" z nim trochę czyli pociągając i delikatnie szarpiąc myszkę udawać że żyje i chce się uwolnić, ale to się stosuje głównie u "prawdziwych" dusicieli typu boasy i pytonki tak jak napisał Krzysztof.W. A co do tego że twój wężyk nie chce dusić martwej zdobyczy to tylko dobrze świadczy - po pierwsze zaoszczędzi mu to bezcelowego wysiłku a poza tym znaczy to że wie że ma doczynienia z martwą karmą a co za tym idzie - jest przyzwyczajony do martwego pokarmu (zmniejsza to problem karmienia i zdobywania pokarmu jeśli np. nie masz hodowli karmowej.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •