Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Do ekspertow

  1. #1

    Do ekspertow

    Witam
    Powiedzcie mi czy mozna trzymac 80cm pytona krolewskiego z mniejsza od niego wezyca boa teczowa ktora ma jakies 70cm albo i mniej (wg moich zapiskow jest po 5 wylince).Chcialbym kupic sobie wlasnie 80cm pytona ale nie wiem czy to nie zaszkodzi mojemu pierwszemu lokatorowi terra.Dodam ze osobno ich nie moge trzymac bo mam jeszcze chinczyka a na 3 terra nie moge sobie pozwolic no chyba ze podwieszane pod sufitem
    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: Do ekspertow

    Nie mozesz ich razem trzymac . Albo skołuj sobie osobne terrarium albo nie kupuj pytona...


  3. #3

    Re: Do ekspertow

    inne warunki klimatyczne... pozatym pytek będzie dużo od niej grubszy.


  4. #4

    Re: Do ekspertow

    Aha czyli nie ma takie mozliwosci??
    Wydawalo mi sie ze pyton jest malo agresywny wiec nie bedzie atakowal mniejszego od siebie weza dlatego chcialem je razem trzymac bo podobaja mi sie pytony

  5. #5

    Re: Do ekspertow

    Atakować może i nie, ale dorosły regius ma większą masę od tęczowego i może go uszkodzić, np kładząc się na nim. Pozatym tak jak mówili poprzednicy - inne biotopy, inne warunki klimatyczne. Cenchrie potrzebują większą wilgotność niż regiusy.


  6. #6

    Re: Do ekspertow

    no mechanicznymi uszkodzeniami bym sie nie przejmował. u mnie w jednym terra są 2 regiusy, jeden 4-5 krotnie cięższy od drugieo. wygrzewają się razem i pakują do jednej kryjówki - jest ok. właśnie o wilgotność głównie chodzi. albo tęczówka będzie miała problemy z linieniem, albo regius wieczne grzybice skóry. pomysł średni...


  7. #7

    Re: Do ekspertow

    Absolutną bzdurą jest twierdzenie, że regius jest 'dużo grubszy/cięższy' od cenchria.
    Max regius może mieć 3-4kg, a cenchria 2-3kg. Nie istnieje możliwość przygniecenia!

    Natomniast jest zbyt wiele elementów które są PRZECIWKO trzymaniu razem obu gatunków:
    1) różne kontynenty na których występują
    2) odmienne biotopy i warunki klimatyczne
    3) Twoje braki lokalowe nie powinny prowadzić do takich mixów


  8. #8

    Re: Do ekspertow

    popieram Evoker'a odnośnie bzdur, jak już pisał nie ma takiej możliwości aby go przygniutł zadusił bądź udusił tym że na nim leży itp. obaz jak wspomniano jeśli sie ma braki lokalowe powinno się poprzestać na kilku osobnikach a nie robić '' gadziego spędu'' jednak co do dwuch pierwszych punktów to się niezgodzę nie należy mówić o warunkach naturalnie odnośnie węży trzymanych w niewoli proszę wziąść pod uwagę najprostszy przykład rodzaj Elaphe z tzw. nowego i starego świata można trzymać różne gatunki w obrębie tego rodzaju pomimo tego że występuja na różnych kontynantach i mają różne temp. w ''cyklach'' przyrody będą się bardzo dobrze trzymały w jednym terrarium, podobnie jest z innymi gatunkami które mają zbliżone wymagania nawet jeśli są z różnych końców świata mogą żyć z innymi gatunkami. Tylko wtedy możemy powiedzieć o odmiennych biotopach i warunkach klimatycznych ze są one przeszkodą gdy np. trzymamy gatunki wymagające 90% wolgotności z gatunkami ze strefy suchej czyli extramalnie różne wymagania i wtedy można mówić o odmiennych biotopach i war. klim. i następnie o obszarach występowania na naszym globie.

    Pozdrawiam
    Serpent

    Ps. niestawiajcie takich tematów jak ten no chyba że ktoś nie zna znaczenia pisanego przez siebie słowa ;-) expertów na tym forum nie ma w polsce a co dopiero na tym forum....


  9. #9

    Re: Do ekspertow

    Serpent, nie musisz się zgadzać, ale np flora bakteryjna i różne inne mikroorganizmy charakterystyczne dla danego regionu mogą być niebezpeiczne (a nawet zabójcze) dla osobnika z innego kontynentu. Zakres temperatur, wilgotnośc i długość dnia to nie jedyne elementy które są istotne...
    Czy można trzymać razem P.sebae natalentis z P.morulus morulus? Pewnie! Ale to nieprofesjonalne i nie ma ku temu powodów!.
    Pozdrawiam


  10. #10

    Re: Do ekspertow

    Hmm. Evoker a jeśli np. ktoś ma dużą wiedzę i doświadczenie i chce sobie "zrobić" hybrydę np. właśnie molurusa z sebae to jak się do tego podchodzi? Wpuszcza się oba do jednego terra z nadzieją że "coś się z tego wykluje" czy jakoś specjalistycznie? Pytam bo nie wiem a jestm tego ciakaw.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •