Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: słaba zbożówka. POMOCY

  1. #1

    słaba zbożówka. POMOCY

    wczoraj mi zwiała mała ok. 40 cm zbożówka, przeszukałem wieczorem całą chate ale niestety jej znalazłem , dziś rano zawołany przez matke znalazłem ją pod szafą na betonie. w nocy starzy nie ogrzewali pokoju więc temperatura sięgała GÓRA 14 stopni (w pokoju, a niewiem jaka była przy podłodze tym bardziej na betonie). i tu moje pytanie czy mogła sobie przeziębić organizm czy coś takiego? .jak ją włożyłem do terra zauważyłem iż zachowuje się ona dość anemicznie jest strasznie osłabiona. co mogę zrobić ?
    zapomniałem dodać iż u mnie jeszcze nie jadła , a mam ją prawie trzy tygodnie

  2. #2

    Re: słaba zbożówka. POMOCY

    musisz trzymac ja w cieple, powinna dojsc do siebie. i mogla sie przeziebic ale niekoniecznie. poprostu zaczela zapadac w sen zimowy


  3. #3

    Re: słaba zbożówka. POMOCY

    u regiusów nie ma snu zimowego... ja osobiście uważam ze ta tem 14C była za mała i wąż mógł złapać przeziębienie... trzymaj go ciepło... podnieś mu troche temp


  4. #4

    Re: słaba zbożówka. POMOCY

    Biber tu chodzi o guttate a ty z regiusem wyskakujesz :]


    tak jak powiedział poprzednik zaczła zapadać w sen zimowy...

  5. #5

    Re: słaba zbożówka. POMOCY

    sądze, że tkai nagły skok temp. mógł być dla niej groźny. trzymaj ją w cieple i uważaj, by nie przesadzić z wilgotnością. ta ostatnia bardzo pomaga w rozwoju wszelkich paskudztw dróg oddechowych.


  6. #6
    ufo12
    Guest

    Re: słaba zbożówka. POMOCY

    po pirwsze nie należy odrazu wkladac węża do terra, należy zagrzać go własnymi rękami, potem skorzystać z promiennika. Myślę, że dojdzie do siebie, Zapewnij mu durzo spokoju, żeby się nie stresował.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •