Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

  1. #1

    szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

    WITAM WSZYSTKICH!

    mam 6 miesęcznego samca .znacie ludzi którzy zajmują się hodowlą i rozrodem węży.Czy nie za wcześnie chcę je połączyć.Byłbym wdzięczny za pomoc.

    POZDRAWIAM
    GG2350301

  2. #2

  3. #3

    Re: szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

    Waz jest duzo za mlody, no i ten gatunek jest dosc ciezki w rozmnozeniu w niewoli

  4. #4

    Re: szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

    Na początek to ja polecałbym odłożyć hodowlę czegokolwiek i przez co najmniej rok intensywnie się doszkalać w tej dziedzinie :/


  5. #5

    Re: szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

    A jak już wężyk, tudzież i hodowca, dorosną (zmądrzeją) to możemy się skontaktować bo ja mam z kolei samicę w tym samym wieku więc coś by mogło być, bo jak wiemy z lekcji biologii w szkole podstawowej do rozmnażania oprócz samczyka jest potrzebna samiczka ))


  6. #6

    Re: szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

    Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jezeli myslisz ze 6 miesieczny samiec bedzie gotow do kopulacji to zycze powodzenia. I najlepiej jush zacznij budowac inkubator ))


  7. #7

    Re: szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

    zdecydowanie za wcześnie. samiec jest w 100% dorosły w wieku ok 3 lat, samica w wieku ok 4 lat... oczywiście przy warunkach, jakie na ogół panują wnaszych terrariach (brak zimowego wstrzymania przyjmowania pomkarmów) faktycznie dorosłe weze stają się jakiś rok wcześniej, jednak nic CI to nie daje, gdyż później czeka Cię CONAJMNIEJ rok stymulacji naturalnego cyklu pogodowego, co kończy się na ogół kompletną klapą. 3 osoby w polsce tego czynu chwalebnego dokonały (-; jeszcze nie jestem jedną z nich, tobie też życzę stania się jednym z tych, którzy rozmnożyli te węze.

    a szanse są duże, biorąc pod uwagę to, żę w USA np. węże te są regularnie rozmnażane.


  8. #8

    Re: szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

    Nie tyle wiek co waga osobników jest kluczowym elementem.
    Samce gotowe są najczęściej do rozrodu w wieku 2 lat i wadze powyżej 800g, samice w 3 roku zycia i wadze min 1200g.
    Oczywiście zdażają się wyjątki i udaje się rozmnożyć np. samicę o wade 1kg i 100cm długości, ale wtedy mioty sa b.małe 2-3 jaja.
    U samców z łatwością można sprawdzić dojrzałość płciową (produkcję spermy) poprzez jej delikatne wyciśnięcie. U samic jest kilka warunków które muszą być spełnione aby zaakceptowały rozród: płodność, waga, stymulacja warunków, obecność samca i jego akceptacja.


  9. #9

    Re: szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

    ok dzięki pozdrawiam

  10. #10
    kisiel924
    Guest

    Re: szukam kontaktu z hodowcami pytona królewskigo

    To co napisał Evoker tego się trzymaj .Ja co prawda z nim nie koresponduję, bo jestem za leniwy w pisaniu ,ale bacznie śledzę na form jego posty i wszystkie uwagi biorę sobie do serca uważam go za najlepszego szpeca w pytonach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •