Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Mahoniowka POMOCY !!

  1. #1

    Mahoniowka POMOCY !!

    Kupilem w tamtym tygodniu mahoniowke . ma teraz 27 cm . przez hodowce byl karmiony w sobote . dostelem go w pon. w srode dalem mu oseska i nie czekaja dlugo zaatakowal go i udusil , niestety chyba ossesk byl troszke za duzy,troszeczke podrosniety ,tak ze wyplul go i zostawil . wczoraj wieczorkiem kupilem malutkiego oseska i dalem mu spodziewalem sie podobnej reakcji jednak do dzisiaj osesek lezy w terra a waz niby sie nim interesuje podpelza i zostawia. nie wiem co mam robic....... pomozcie .

  2. #2
    ironkapela
    Guest

    Re: Mahoniowka POMOCY !!

    Osesek musi byc naprawde malutki, taki jednodniowy. Wiecej nie wiem na temat karmienia taich maluh wezykow. Poczekaj na wypowidzi inny terrarystow. Oni napewno Ci pomoga

  3. #3

    Re: Mahoniowka POMOCY !!

    Tak jak mówi ironkapela, daj możliwie najmniejszego oseska, poza tym nie spodziewaj się, że wąż go od razu zje, uzbrój się w cierpliwość. U mnie mój mały albinos zeżarł dopiero po 20 dniach, a ostatnio czytałęm, że wąż jakiegoś innego terrarysty skusił się na posiłek dopiero po 5 tygodniach. Tak więc nie przejmuj się, ze na razie Twój makaron nie chce jeść, bo to tylko kwestia czasu. Staraj się nie wyciągać węża z terrarium, żeby go nie stresować,

    P.S. Istnieje kilka metod "nakłonienia" węża do zjedzenia posiłku, ale na razie nie musisz ich stosować, więc nawet nie będę o nich pisał.

    narra

  4. #4
    Kretschmer
    Guest

    Re: Mahoniowka POMOCY !!

    Wypluł w jakim sensie? Najpierw połknął? Bo jak tak to znaczy że zwymioytował a wtedy głodówka jest normalna...

  5. #5

    Re: Mahoniowka POMOCY !!

    Nie trzeba panikować:-)
    Jeżeli już raz udusił, to nie jest tragicznie- jak duży był ten osesek, że wąż go nie zjadł? Może nie zjadł bo był zaniepokojony czymś? Zresztą zdarza się, że w fazie aklimatyzacji węże atakują zdobycz, a po uduszeniu porzucają.
    Ja małym około 25 cm mahoniówkom dawałem 3-4 dniowe oseski i zjadały bez problemu. Ten wąż ma ogromne możliwości- u mnie 75 cm samica zjadała kilkutygodniowe szczurze podrostki, czy dorosłe chomiki syryjskie, czego nie dokona np. wąż zbożowy tej wielkości. Gayby miał 3 metry zjadłby Ciebie :-)
    Nie martwić się jeszcze, oseska zamrozić, niech się nie męczy, węża zostawić w spokoju na 3-4 dni, a potem, po upewnieniu się czy nie jest w trakcie wylinki, dać na noc przed kryjówkę węża 3-4 dniowego ruchliwego dobrze stymulującego oseska, powinien się skusić.
    Mahoniówki żarłoczne są bezprzytomnie- jeszcze się przekonasz, póżniej pewnie będzie rzucała się na jedzenie.

  6. #6

    Re: Mahoniowka POMOCY !!

    ON nie wyplul tego oseska tylko wzial do paszczy prawie cala glowe a poznije ja wylul i zostawil

  7. #7

    Re: Mahoniowka POMOCY !!

    Mój zrobił coś podobnego z myszą, kiedy był przed wylinką, a ze szczurem z powodu jego wielkości.
    Na 100% Twój wąż jest albo przed wylinką, albo przeżywa stres aklimatyzacyjny albo osesek był za duży. A może kilka z tych czynników.
    W każdym razie nie przejmuj się, tylko czekaj. To nic poważnego. Spróbuj go nakarmić za 3, 4 dni.

    xav

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •