Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: towarzystwo dla zboza?

  1. #1

    towarzystwo dla zboza?

    tak sie zastanawiam aby zalatwic jakies towarzystwo dla mojego zborza-co moglbym nwrzucic mu do terra waszym zdaniem aby moja samiczka go nie potraktowala jako obiad? moze jakis gekon albo inna jaszczurka-bo weza drugirgo juz nie chce chyba ze znajde samca dla zbozowki ale to tylko chyba! wiec jak myslicie czy jakas jaszczurka nadaje sie do terra ze zbozem-nie mam tam zbyt wielkiej wilgotnosci temp od 24 w cieniu do 34 pod zarowa terra 70x50x40?

  2. #2

    Re: towarzystwo dla zboza?

    Zadna jaszczurka nie nadaje się do terrarium z wężem zbożowym, choćby było ono nie wiem jak wielkie- bo w takiej puszce to z ledwością jedna zbożówka się mieści. Nie chodzi nawet o możliwość zjedzenia, ale o obopólny stres- wąż nie będzie szczęśliwy, gdy jaszczurka będzie po nim biegać, a jaszczurka może bać się węża tak bardzo, że będzie przy jego ruchu miotać się po terrarium.
    Stanowczo nie należy do tego terrarium dokładać czegokolwiek.


  3. #3

    Re: towarzystwo dla zboza?

    W zupełności zgadzam sie z poprzednikiem. W tym terrarium nie powinienes lokowac juz zadnego zwierzaka. No może z wyjątkiem wspomnianego samca zbożówki.


  4. #4

    Re: towarzystwo dla zboza?

    Według mnie zbożówka będzie najbardziej zadowolona jeśli jej zafundujesz towarzystwo myszy


  5. #5

    Re: towarzystwo dla zboza?

    DEXiu "...co moglbym nwrzucic mu do terra waszym zdaniem aby moja samiczka go nie potraktowala jako obiad? ..." proponuje jakąs nową roślinke :] albo innego zboża...

  6. #6

    Re: towarzystwo dla zboza?

    dzieki ekipo dzieki moze dorzuce samca! Pituophis nazwales to terra puszka to jaki powinno ono miec wedlug Ciebie rozmiar dla zboza 90cm ??

  7. #7

    Re: towarzystwo dla zboza?

    Wystarczy w zupełności nawet dla dorosłego-ale to jest "minimum socjalne".
    Kiedyś też tak trzymałem zbożówkę, póżniej dwie w terrarium trochę większym.
    Od ponad trzech lat mają terrarium 120 x 80 x 140 i tam dopiero pokazują co potrafią! Zwłaszcza samica jest bardzo aktywnym wężem, docierającym do każdego zakamarka.
    Terrarium jest wydatkiem jednorazowym i uważam, że warto wydać trochę więcej na większe i cieszyć się aktywnością węża niż trzymać w najmniejszym dopuszczalnym rozmiarze. Wyjdzie mu to tylko na zdrowie- on tam przecież spędza całe życie. Dokupując samca możesz też odłożyć na większe terrarium- bo dla dwóch metrowych z kawałkiem węży to już trochę przyciasno się zrobi.


  8. #8

    Re: towarzystwo dla zboza?

    Jak dla mnie może być jakaś jaszczurka, tylko nie wiem, czy twojej guttata się to spodoba. Powiem ci, że możesz jej wpuścić czyjegoś samca (oczywiście pod obserwacją). On ją zapłodni i będziesz miał po jakimś czasie młode (to myślę, że najlepsze towarzystwo). Ja tak to widzę i sam chcę też tak zrobić z moją zbożówką.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •