Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

  1. #1

    Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    no wiec w skrocie,wlasnie wrocilem z tego terrarium i jestem lekko zaskoczony!
    Terraria sa ge-nial-nie zrobione!!!!!
    Ale do rzeczy:
    -wszystkie zwierzaki maja swietnie, to raz
    -rozpieprzylo mnie to ze w jednym terra byly: c.caninus i m.viridis! (oba dorosle)
    -w drugim p.curtus z v.wagleri
    -oprocz tego widzialem pierwszy raz heloderme na zywo-wyyyypas!
    -bothropsy shlegeli (trzy szt.:dwie zolte jedna czerwona)
    -crotalus adamanteus -wyjebaaany!
    -i cos co sie nazywalo jaszczurka krokodylowa i zolw-aligator snapper, wyyyjooob!


  2. #2
    MIDO
    Guest

    Re: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    no racja superrr!!!!!!!1111


  3. #3

    Re: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    bez sensu trzymanie caniusa z viridisem przecież zupełnie inne wymagania wilgotnościowe...


  4. #4

    Re: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    Masz jakes zdjecia z tego terrarium ? Chetnie tez bym popodziwial
    Jak masz to wyslij na swort@wp.pl

  5. #5

    Re: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    Witam
    Pominę już fakt, że o trzymaniu w jednym terrarium P.curtus i Ch.viridis, nie było mowy. Dodam jedynie, iż takie połączenie byłoby jaknajbardziej w porządku - każdy z nich zasiedla inny poziom lasu, jednak właściwości termiczne jak i wilgotnościowe tegoż, są praktycznie identyczne. P.curtus przebywa na dnie, gdzie ciepłe, mokre podłoże zapewnia wysoką wilgotność również i w koronach drzew, gdzie dobre warunki znalazłby właśnie wąż typu Ch.viridis. Jedyny wymóg takiego połączenia to wysokie terrarium. No... oczywiście - wszelkie wiążące się z łączeniem gatunków czy nawet różnych osobników w jednym terrarium zagadnienia takie jak kwarantanna, karmienie, higiena, to osobne kwestie - natomiast sama sprawa temperatur i wilgotności - w tym wypadku nie byłaby przeszkodą


  6. #6

    Re: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    z tego co wiem to M.viridis nie zniesie duzych spadkow temp w ciagu nocy , a p.curtus chyba potrzbuje spadku do jakis 19-21 st c w nocy. wiec nie sadze zeby to bylo dobrze. natomiast poloczenie bylo Python curtus i Tropidolaemus wagleri (zle napisalem Vipera wagleri), to jest na maxa dziiiwne!


  7. #7

    Re: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    spoczko w poniedzialek ci podesle pare,jak nie zapomne.


  8. #8
    dr Robert
    Guest

    Re: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    Mam inne wrażenia ze Sztokholmu, ale to było lata temu. Może się coś zmieniło na lepsze, kiedyś wyglądało to dość żałośnie, tzn. terraria OK, ale bardzo skromny zestaw gatunkowyi dzwine mixy w jednym terra. W każdym razie nie jest to terrarium słynne w Europie...
    A najciekawszym gatunkiem z wymienionych jest akurat Shinisaurus crocodilurus, jaszczurka krokodylowa, zwierzę bardzo zagrożone, występujące tylko na niewielkim obszarze w Chinach (i odkryte w 2002 roku w Wietnamie), gdzie zasiedla brzegi małych zbiorników wodnych. Szczęśliwie w niewoli dość dobrze się mnoży (żyworodna). W Polsce jest do zobaczenia w starym zoo w Poznaniu.
    Snapping turtle to pospolita Chelydra serpentina - jeśli ktoś chce zobaczyć 150 gatunków żółwi w Europie (połowę zyjących gatunków żółwi na Ziemi ) to tylko w "A Cupulatta" na Korsyce koło Ajaccio http://www.acupulatta.com/
    A węże... cóż, zestawienia gatunków w jednym terra świadczą o niezbyt dobrym rozeznaniu opiekunów.


  9. #9

    Re: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    To ja też poproszę jeśli można gekon1@o2.pl


  10. #10

    Re: Calkowite zaskoczenie w terrariumw Sztokholmie!

    zgadzam sie w zupelnosci co do laczenia!
    dlatego rzucilem sprawe na forum chcac poznac zdanie innych.
    Co do samych terrariow to nie wiem jak wygladaly kiedy Pan tu przyjezdzal,ale teraz wygladaja naprawde ladnie i przestronnie.
    co do gatunkow ktore maja to niektore naprawde ladne, szczerze mowiac na mnie najwieksze wrazenie zrobila ta heloderma, bo nigdy na zywo jej nie widzialem, no i t.vagleri, duuza i dorodna reszta to po prostu piekne zwirza


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •