Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Boa: dusiciel vs tęczowy

  1. #1

    Boa: dusiciel vs tęczowy

    Zgłaszam się z prośbą o opinię. Który jest lepszy na początek?
    Trochę przeraża mnie wielkość osiągana przez b.c. - 3m, czy polski mieszaniec tyle osiągnie? Wolałbym jakiegoś węża o dlugości 2-2,5m. Chciałem zapytać, jakiej wielkości są wasze tęczówki?
    Jakie sa plusy i minusy każdego z tych węży? Czym jeden jest lepszy względem drugiego? Jak z zachowaniem?
    Dzięki za odpowiedzi.
    Pozdr

  2. #2

    Re: Boa: dusiciel vs tęczowy

    boa C bardzo ządko przekracza 2.5 m najczeście ma ok 2.2 m samce są szczulplejszy i krótsze a samice wieksze


  3. #3

    Re: Boa: dusiciel vs tęczowy

    ja bym bral boa teczowego, bo to bez znaczenia-oba nie robia wiekszego klopotu.


  4. #4

    Re: Boa: dusiciel vs tęczowy

    A jeszcze, jak dlugie rosna przecietne hodowane w Polsce boa teczowe?
    To, ze sa smukle to wiem, ale ile osiagaja obwodu, czy srednicy i jakie wartosci sa dla b.c?

  5. #5
    ironkapela
    Guest

    Re: Boa: dusiciel vs tęczowy

    Chodzi Ci o E.c.c czy E.c.m ?? Bo jezeli o E.c.m to ja wybralbym B.c

  6. #6

    Re: Boa: dusiciel vs tęczowy

    E.c.c. osiągaja góra 2 m. Z kolei E.c.m. są troszkę mniejsze, a ich ubarwienie to rzecz gustu. Ja wybrałbym E.C.C. Natomiast boa constrictor jest znacznie masywniejszy (nie koniecznie dużo dłuższy).

    Podsumowując wybrałbym E.c.c. Jedyny minus to jego cena (od 400 zł)


  7. #7
    Conqueror
    Guest

    Re: Boa: dusiciel vs tęczowy

    Wybierz tego który ci się podoba... nikt cię do niczego nie zmusza i nie zawsze trzeba słuchać opinii innych !!!

  8. #8
    Kretschmer
    Guest

    Re: Boa: dusiciel vs tęczowy

    Ja bym wziął constrictora. No chyba że miałbym do wyboru nie Epicrates Cenchria Maurus tylko Cenchria Cenchria (Jak zrobiłem błąd w nazwie łacińskiej to sorry.)

  9. #9

    Re: Boa: dusiciel vs tęczowy

    Constrictora będziesz częściej widział np. wylegującego się na gałęzi ,cenchrie prowadzą bardziej skryty tryb życia.


  10. #10
    Migawa
    Guest

    Re: Boa: dusiciel vs tęczowy

    I co który wygrał????


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •