Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: basenik dla zbożówki

  1. #1

    basenik dla zbożówki

    jakiej wielkości basenik powinnien być w terrarium dla węża zbożowego. podajcie wymiary długość- szerokość

    pozdrawiam

  2. #2

    Re: basenik dla zbożówki

    Zalezy dla jak duzego weza ?! Najlepszy jest basenik do ktorego wąz bedzie mogl wejsc cały bez problemu. Ale moja zobozwka raczej nie siedzi w wodzie, basenik słuzy jej jako poidło


  3. #3

    Re: basenik dla zbożówki

    długosc zoboza ??

  4. #4

    Re: basenik dla zbożówki

    weza niedlugo nabede.
    waz w przedziale 50-70 cm. mam dodatkowe pytanie, czy wąż się przeslizguje przez basenik czy może zdaża mu się tam zatrzymać na dłuższą chwile. wejsc caly czy to znaczy ze ma się w nim zwinąć

    pozdrawiam

  5. #5

    Re: basenik dla zbożówki

    waz ma sie zwinac. ale mam zbozowki juz ok.9 m-cy i ani razu nie widzialem zeby sie w baseniku kompaly, raczej sluzy jako poidlo, wiec basenik nie musi byc duzy. pozdrawiam


  6. #6

    Re: basenik dla zbożówki

    Ale przed wylinką musi się trochę chyba "wymoczyć" prawda? Moim zdaniem wielkość musi być dostosowana tak, aby wąż mógł się swobodnie zanurzyć, oczywiście może to być w pozycji zwiniętej (zajmuje wtedy mniej miejsca).


  7. #7

    Re: basenik dla zbożówki

    dobrze w popzycji zwinietej czyli tak na oko ile to bedzie cm. nie chce kupic za malego baseniku zeby zwierze sie ni meczylo i tez nie za duze zeby mi miejsca ni zabieralo


    pozdrawiam

  8. #8

    Re: basenik dla zbożówki

    Dla dorosłych mam pudełka po lodach i inne plastiki - takie 1-1,5 litra - płaskie. Nie są zbyt wielkie, ale wystarczają (mieszczą się), choć nieco większe są OK. Mam nadzieję, że to pomoże wyobrazić sobie wielkość........

  9. #9

    Re: basenik dla zbożówki

    no to jest jakas konkretna odpowiedz. a np pudelko do przechowywania zywnosci, sa takie plaskie i duze. co wy na to

    dzieki wielkie
    pozdrawiam

  10. #10

    Re: basenik dla zbożówki

    Na pewno będą wygodniejsze i bardziej estetyczne niż pudełka po lodach Kup model niższy o pojemności do 2 litrów i będzie docelowy dla dorosłego, albo mniejszy a za trochę wymień. Dla średniaków około 60 cm mam głównie pudełka od płyt CD (takie zbiorcze - na 50 szt.). Nie jest to wzorzec do naśladowania bo estetyka nieco kuleje, ale pojemności są dobre. Tak na prawdę duże pudełko po margarynie załatwi ci sprawę basenu na jakiś czas.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •