Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: jaja przepiórcze dla zbożowego??

  1. #1
    chevaliere
    Guest

    jaja przepiórcze dla zbożowego??

    czy można podawać zbożowemu jaja przepiórcze? (oczywiście podawać rzadko, tak tylko aby uzupełnić witaminki w monotematycznym pokarmie złożonym z myszy )
    wy podajecie? a jak już, to jak "przyżądzone"? po prostu dobrze umyte, czy jeszcze coś?


  2. #2

    Re: jaja przepiórcze dla zbożowego??

    jezeli bedzie jadł to czemu nie nietrzeba ich przyzadzac wystarczy tylko umyć .pozdrawiam

  3. #3

    Re: jaja przepiórcze dla zbożowego??

    na pare sekund do wrzatku to zazwyczaj zabija większośc bakteri a przynajmniej salmonelle...


  4. #4

    Re: jaja przepiórcze dla zbożowego??

    Ja bym nie dawał, najlepszym udoskonaleniem pokarmu , jest prawidłowe i wartosciowe karmienie skarmianych gryzoni

  5. #5
    Conqueror
    Guest

    Re: jaja przepiórcze dla zbożowego??

    Moim zdaniem nie zje. Piskali przepiórcze... owszem (próbowałem)...

  6. #6

    Re: jaja przepiórcze dla zbożowego??

    Przy jajach kurzych, które testowałem u siebie na smugowych: wsiowe (czyli od własnych kur ) zjadały, kupnych nigdy. Z przepiórkami może być podobnie - z masowej hodowli, śmierdzące mączką rybną prawdopodobnie nie będą zjadane a trudno się spodziewać, że uda się zdobyć nadwyżki z amatorskiej hodowli... Za to pisklęta są świetne, niezależnie od pochodzenia. Ale i tak: 1. urozmaicać nie trzeba, dobrze karmiona mysz wystarczy. 2. ryzyko trzeba minimalizować - własny pokarm zawsze najlepszy, przy czym własny pokarm to nie odpadki z kurnika czy gołębnika a własna hodowla karmowa., jak nie własna to cudza sprawdzona i zaufana. Jeśli karmi się byle czym to efekty są byle jakie.

  7. #7
    Conqueror
    Guest

    Re: jaja przepiórcze dla zbożowego??

    o... nie wiedziałem... ale to zawsze lepiej piskalki niż jajka...

  8. #8

    Re: jaja przepiórcze dla zbożowego??

    Smugowe i w naturze nie pogardzą jajem, natomiast zbożowe raczej tym pokarmem się nie interesują. Wątpię, żeby w terrarium zjadły. Pisklaki moje zbożówki jedzą, a raczej jadły, bo już kilka lat nie dostają.


  9. #9

    Re: jaja przepiórcze dla zbożowego??

    karmiłem zbozówki - samiec jadł nawet 3-4 szt na raz, samica nie była zainteresowana, mozesz podawac i zobaczyc czy bedą jadły, obecnie mam chińskie i tym podaje raz w miesiącu, jak pisał goblin jajka na chwilę do wrzątku i bedzie OK


  10. #10
    Kretschmer
    Guest

    Re: jaja przepiórcze dla zbożowego??

    A jak taki posiłek wygląda? Sokrupka jest zgniatana jak u jajożera i wypluwana czy jak?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •