Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

  1. #1

    Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    mam dużo miejsca na podworzu i takie pytanie bo moze juz ktos to przerabial , jak wszyscy widzimy zbliza sie lato i chcialbym moim boaską zrobic jakies ogrodzenie ale tak sie zastanawiam z czego najlepiej nie chodzi ze maja spedzac caly dzien na dworze bo napewno nie bo to nie dla nich warunki ale jakies 3-4 godzinki nie powinny im zaszkodzic. Siatka raczej odpada tak mi sie wydaje.

    Z góry dziękuje za odpowiedz i czekam na propozycje


  2. #2

    Re: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    powiem ci tak, waz to nie pies, nie z nim na spacery czy na przechwalki. po co chcesz go na dworzu trzymac? a zreszta jak sam slusznie zauwazyles to nie dla niego warunki. stanowczo odradzam ci taki pomysl.


  3. #3

    Re: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    Jeśli juz chcesz robić to z drutów pospawanych tak aby wąż nie przecisnął się A kąpiel słoneczna to nie taki kiepkski pomysł
    Popekjr jeśli sie trzyma na własnej działeczce zdala od ludzi to czemu nie Fryzjer napisał że an działe to chce robić a nie łazic z wężami po osiedlu


  4. #4

    Re: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    Kompiele słoneczne calkiem wskazane - moje pytony od lat spacerują po działce w lecie i jakoś problemów nie ma. Mają specjalnie skonstruowane drzewo do wspinaczki. Nawet bivittatusy się wspinają.
    Nie wiem jak Fryzjer z aktywnością twoich boasów ale moje bivittatusy wystarczy wsadzić na drzewo i mam spokój, są jak to one mozolne - co innego pimbury, tych na 10min nie mozna z oka spuścić.


  5. #5

    Re: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    Przy kąpielach na intensywnym słońcu kontroluj temperature i koniecznie zapewnij zacienione miejsce i basen z wodą o temp. 25-28 stopni.


  6. #6
    Marcin .P
    Guest

    Re: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    A dlaczego siatka odpada?? wiem ze rużnego rodzaju kleszcze, roztocza i inne świństwa po przechodzą ale chyba by to było najtańsze, ja bym zrobił właśnie z niej tylko pochodził po sklepach np.obi,castorama,itp i poszukał siatki z bardzo małymi oczkami np.10mm wąz głowy nie przeciśnie i nic sobie nie zrobi a daszek zrobić z plexyczy lub czymś w tym rodzaju częściowo na 1/2 powierzchni tak ze by miały zacienienie.
    bo można też całość zrobić z szyb od starych okien ( ja tak chciałem zrobić bo u teściowej w robocie all okna wymieniali i miałem ok 100 szyb, ale zrezygnowałem bo strasznie by się nagrzewało w słoneczne dni ) pozbijać /posklejać kitem i stwożyć coś na wzór woliery . ale to by troszeczke drogo wyszło jak ktoś nie ma starych okien,szyb

    jak już by stało to walnąć jakieś konkretne drzewo lub nawet całośc postawić wokuł jakiegoś drzewa i by wyglądało super

    jest tego kilka minusów: jak by był wiatr na dworzu to strasznie będzie tam wiać i przeziębienie gwarantowane, mnustwo owadów i wszelkiego robactwa , no i strasznie dużo zapachów zwierząt np. psy, koty, ptaki, itp które by mogły powodować zdenerwowanie u podopiecznych

    ja miałem już wszystko przygotowane do tego typu woliery jak chciałem postawić u siorki koło chaty pomieszczenie oczywiście murowane do hodowli węży ale szwagier zaczoł w tym miejscu budować garaż
    i plany poszły w kubeł :/


  7. #7
    Skrzacik
    Guest

    Re: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    poszukaj w archiwum. wiem, ze byl taki post juz i tam byl adres do strony na ktorej wszystko bylo ladnie od podstaw opisane

  8. #8

    Re: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    siatka, nawet taka z oczkami 10 mm odpada...
    wąz jak tylko znajdzie dziurkę, to tak długo będzie w nią łęb pchał, aż ją rozciągnie do odpowiednich wymiarów, a że boasy na pewno dysponują odpowiednią siłą, by rozciągnąć nawet metalową siatkę to raczej nikt nie ma wątpliwości?

    osobiście nie zostawiał bym w ogóle weza bez opieki poza terrarium...


  9. #9
    Marcin .P
    Guest

    Re: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    Grochu ja nie mówie o takiej zwykłej siatecze od ogrodzenia bo o tej o kturej myśle i pisałem raczej boas nie rozciągnie i nie wygnie oczek !. a chyba że ta kaltka/ woliera miała by wielkość, że by wąz mógł się wyprzeć od jednej do drugiej ściany i próbować przepychac głowe nawet jak by próbował to nic by to nie dało bo ta siatka jest o oczkach 10mm i grubości drutu ok 3mm, poresztą Kuby boa już chyba mają większą szerokośc głowyt na wysokościach nozdrzy niż 10mm
    A co do zostawiania bez opieki to gdyby było pewne ze wąż nie ucieknie , nikt nic mu nie zrobi, to dlaczego by nie?.


  10. #10

    Re: Klatka, ogrodzenie dla weza na podworzu

    popekjr nie rozumiesz a piszesz ja mam swoje wielkie podworze i chwalic to chyba przed matka albo ojcem masakra co tu do chwalenia przeciez oni widza te weze na codzien


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •