Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: wyplucie myszy

  1. #1
    pawlow
    Guest

    wyplucie myszy

    Witam,
    dzisiaj moja zbożówka (100cm) wypluła w połowie zjedzoną mysz. Wylkuczam przekarmienie. Dodam że miała spokuj w chwili połokynia (po zabiciu ofiary wyszedłem z pokoju). Teraz mam pytanie, jakie mogą być tego powody??

  2. #2
    Conqueror
    Guest

    Re: wyplucie myszy

    Za duża mysz prawdopodobnie ale to różnie moze być....

  3. #3
    pawlow
    Guest

    Re: wyplucie myszy

    Sorry, nie dodałem, mysz była nawet nieco mniejsza niż jadła do tej pory..

  4. #4

    Re: wyplucie myszy

    za niska temp w terra ... stres itp ..

  5. #5
    ironkapela
    Guest

    Re: wyplucie myszy

    19. Dlaczego mój wąż zwraca pokarm?
    Węże zwracają pokarm najczęściej z naszego powodu. Głownym powodem jest branie węża na ręce zbyt szybko po posiłku. Wąż po karmieniu powinien mieć co najmniej 3 dni spokoju, kiedy to trawi pokarm. Po tym okresie, branie węża na ręce niesie za sobą mniejsze ryzyko zwrócenia pokarmu. Innym powodem jest podanie zbyt dużego pokarmu lub zbyt duża częstotliwość karmienia, przez co wąż nie może sobie poradzić ze strawieniem go i po prostu wymiotuje. Zdarza się jednak, że wąż nie brany na ręce zwymiotuje. Może być to spowodowane chwilową niedyspozycyjnością naszego pupila, zbyt niską temperaturą (w zbyt niskiej temperaturze pokarm psuje się zanim zostanie strawiony) lub stresem. Jeśli się to powtórzy, należy udać się do weterynarza i wykonać badania na obecność pasożytów przewodu pokarmowego. Kilkakrotne zwrócenie pokarmu przez węża może doprowadzić nawet do jego śmierci.

    [b]Zaczerpniete z FAQ. Zapraszam do lektury http://terrarium.com.pl/forum/faq/weze.php


  6. #6

    Re: wyplucie myszy

    wyplucie pokarmu a zwrócenie to 2 różne rzeczy , mozliwe ze do myszy sie przykleilo duzo podłoża i wężowi to sie nie spodobało.pozdrawiam


  7. #7
    ironkapela
    Guest

    Re: wyplucie myszy

    Ale "zjedzona w polowie" mozna dwojako interpretowac...

  8. #8
    pawlow
    Guest

    Re: wyplucie myszy

    Dokładnie jak napisał Stein, wąż wypluł a nie zwrócił mysz, co do temp. w tedy miał 26-30 st. Dzisiaj dam mu ponownie, zobaczymy co to będzie

  9. #9
    pawlow
    Guest

    Re: wyplucie myszy

    Dobra, połknięta w połowie , przepraszam bardzo

  10. #10
    ironkapela
    Guest

    Re: wyplucie myszy

    No okey :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •