Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: co zrobic w nocy?

  1. #1

    co zrobic w nocy?

    zastanawiam sie ostatnio jak to jest gdy trzymamy weze w swoim pokoju... interesuje mnie glownie kwestia zapewnienia cyklu dziennego a jak to zrobic gdy np czesto siedze do 2-3 w nocy i mam wlaczone swiatlo czylil jesli wlaczam wezom swiatlo o 8 to powiedzmy ze o 20-21 juz powinny miec ciemno. myslalem nad jakimis zaslonami czy czyms takim zeby na noc zaslonic im terrarium ja nie wiem czy cos takiego sie w ogole robi nigdy nie spotkalem sie z tym tematem moze przesadzam... nie wiem


  2. #2

    Re: co zrobic w nocy?

    mi pokój w nocy oswietla własnie swiatło (czerwone) z terrarium

  3. #3

    Re: co zrobic w nocy?

    U mnie w nocy pokój oświetla monitor ewentualnie niebieska żarówka u węża:P


  4. #4

    Re: co zrobic w nocy?

    taa czerwone swiatlo... jeszcze rura na srodku i night club sobie zrobieja musze miec czesto wlaczone swiatlo "pokojowe" chodzi mi tez o sytuacje gdzie musisz czasami np wlaczyc swiatlo o godz 4 bo czegos szukasz czy chcesz zrobic sobie wyrko itd nie wierze w to ze zawsze po 21 macie ciemno w pokoju a chce zrobic wszystko zeby moje weze mialy jak najlepiej dlatego wolalbym je jakos od tego odizolowac i zastanawiam sie w jaki sposob wiec czerwone swiatla i monitory odpadaja jesli ktos ma jakis patent na to lub slyszal o nim to prosze o porade


  5. #5
    MrocznyKaraczan
    Guest

    Re: co zrobic w nocy?

    hehe zrob sobie zasłonke przy szybie :P albo żaluzje :-D - a tak poważnie to takie chwilowe zaświecenie przecież nieprzeszkadza tak wężowi żebyś aż musiał szukać jakichś wymyślnych środków uchronienia go przedtym... jak byś siedział całą noc z zaświeconym światłem tygodnaimi to co innego ale takie świecenie na chwile no to już nie przesadzajmy


  6. #6

    Re: co zrobic w nocy?

    Człowieku wężom to wisi że musisz włączyć światło nawet o 4 rano, więc w czym problem?


  7. #7

    Re: co zrobic w nocy?

    Większości węży nie przeszkadza raczej włączone światło poza terrarium( w naturze też nie jest księżycową nocą idealnie ciemno), także zależy o jakim mówisz. U mnie jedynie strzelce( Gongylophis colubrinus) reagowały na włączenie światła zewnętrznego w pokoju hodowlanym, a i to słabo, reszta zachowuje się tak, jakby tego nie zauważała. Samo pozostawienie światła w pokoju nie wpływa na zachowanie chyba wcale, w odróżnieniu od włączonego oświetlenia w terrarium, które powoduje czasem niepokój węża( dociera światło rozproszone, a nie skoncentrowane).


  8. #8

    Re: co zrobic w nocy?

    Nie masz sie czym przejmowac, wezowi na pewno nic sie nie stanie ale jesli naprawde Ci to doskwiera to przykryj na noc terrarium recznikiem i po problemie

  9. #9

    Re: co zrobic w nocy?

    Alboi jeśli jesteś dość kasiasty to zamonotuj w terra szyby półprzepuszczalne - tak żeby z zewnątrz było widać co jest w środku, a do wewnątrz światło już nie docierało To tak pół żartem-pół serio, bo wężyk by się stresował od tych luster weneckich.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •