Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

  1. #1

    Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    Tak jak w temacie bo cos ostatnio samiczka mi przytyła ale dokładnie nie wiem bo zawsze musi być ten 1 raz miłoby było jakby się okazało że jest bo samiec non stop męczy samiczke


    jesli ktos rozmnozyl itd. niech najlepiej poda namiary gg


  2. #2

    Re: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    poszukaj w spisie terrarystow adriana "adsnake" www.boasy.prv.pl w tym roku wysyp mlodych boaskow, on odpowie na wszystkie twoje pytania


  3. #3
    Sword
    Guest

    Re: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    ja kupywałem od pana pod nickiem Gucio on je chyba rozmnożył


  4. #4

    Re: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    jak masz wątpliwości to skocz do weterynarza i zrób USG

  5. #5
    Marcin .P
    Guest

    Re: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    Nie rozmnożyłem ale moze rozmnoże !

    Kuba zobacz czy ci samica zgrubiała mniej więcej tak na odcinku w kturym zawsze kończyła się zdobycz po połknięciu może jakieś 10-15 cm dalej w strone kloaki !! jesli zgrubiała i ciągle jeste gruba w tej okolicy bez podawania pokarmu , to jest jakieś prawdopodobieństwo ze coś załapała . A co do usg chyba ze wet ci przyjedzie z nim do chaty ja bym nie narażał zrub fotki i podeślij /pokaż na form to zobaczymy

    Moja już w tym roku przytyła nagle i bez karmienia myslałem ze coś skombinował samiec ale się pomyliłem bo po 2 tygodniach zgrubienie opadło i nic [ chyba wzdęcia miała :P ]

    ale radze pogadać z Adsnake , Gabor, Wiciu, itp. oni wiedzą co i jak więcej odemnie


  6. #6

    Re: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    Cześć,

    Marcin.P zgrubienie a potem jego brak to normalne zjawisko To jest tzw. owulacja. Nie widziałem tego na żywo u constrictorów ale u swoich coralusów i u kolegi Moreli viridis (Gabora Kamińskiego). Owulacja to znczne zgrubienie w tylnej części ciała (tak jak sam to opisałeś) - widoczne kilka do kilkunastu godzin. Moja corallusica w 2 tygodnie temu spuchła jak kłoda a teraz nic nie widać (rok temu było tak samo) - kilka tygodni po owulacji (zależy od gatunku) pojawia się już właściwe zgrubienie i systematycznie rośnie


  7. #7
    Marcin .P
    Guest

    Re: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    thx Michał
    własnie nie byłem pewny co do tego czy zgrubienie ma być cały czas czy chwile i po pewnym okresie znów się pojawić i zacząć nabierać własciwych wymiarów
    no bo właśnie mi zaczeła tyć tak 4-5 dni temu to by było ok 2-3 tygodnia po pierwszym ( zjadła młodego szczura a wyglądała jak po wyrosniętym i myślałem ze znów samiec coś kąbinuje ale widocznie już coś wykąbinował wcześniej :P


  8. #8

    Re: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    Fajnie jakby ktoś opisał jak przygotować węże do rozmnażania i wszystko z tym związane tu na forum.Wszystko dokładnie, mógłbym nawet zapłacić za taki opis ale musiałby być bardzo wyczerpujący i od osoby która już sprzedawała zdrowe młode:P


  9. #9

    Re: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    ja sie dolaczam do prosby kolegi . neich ktos, kto sie na tym juz zna, napisze, jak przygotowac dorze weza do rozmnazania i jak go dobrze przezimowac, tak, zeby kopulacja byla jak najpewniejsza i jak najwieksze bylo prawdopodobienstwo uzyskania z niej malych wezykow


  10. #10
    Marcin .P
    Guest

    Re: Szukam osób którym udało sie rozmnożyć boaski

    hmmm opisy są ale na zagranicznych forach a co do pewności że jak się wszystko zrobi tak jak w opise rozmnażania to i tak nie ma żadnej pewności ze się coś uzyska bo nieraż jak dojdzie do kopulacjii to nic się z tego nie rodzi .
    a co do warunków to stymulacja temperaturą i wilgotnością , oraz oświetleniem


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •