Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: karmienie boa dusieciela

  1. #11

    Re: karmienie boa dusieciela

    mowisz powaznie??

  2. #12

    Re: karmienie boa dusieciela

    Mówi poważnie ... Zacznij karmić go czesciej i więcej :-) Mój 70cm boa potrafił na tydzień pochłonąć nawet 8-10 średnich mysz :-) Ale to miał takie biby jak miałem nadmiar podrostków :]


    Azzurreeuss u nas nie ma problemów z jedzeniem , nie ?


  3. #13

    Re: karmienie boa dusieciela

    a przy 70 cm ile Twoj ma? czyli faktycznie juz moja samica nie osiagnie takiego nominalnego wzrostu jak powinna?

  4. #14

    Re: karmienie boa dusieciela

    caryc teraz nie wiem ile ma bo musiałem go sprzedać ale rósł średnio 5-6 cm na miesiąc :-)


  5. #15

    Re: karmienie boa dusieciela

    Goblin napisał(a):

    > Azzurreeuss u nas nie ma problemów z jedzeniem , nie ?
    no nie ma...nie ma apetyt dopisuje...ostatnio chciała zapolować na mnie;] ale szyba mnie obronila )


  6. #16

    Re: karmienie boa dusieciela

    "...Mówi poważnie ... Zacznij karmić go czesciej i więcej :-) Mój 70cm boa potrafił na tydzień pochłonąć nawet 8-10 średnich mysz :-) Ale to miał takie biby jak miałem nadmiar podrostków :] ..."

    Goblin, a teraz mi powiedz czy w naturze taki boasek też je 10 średnich myszy na tydzien ? Chyba nie... z tego co mi wiadomo...

    Tutaj nie chodzi o to zeby go jak najbardziej skarmic i zeby byl jak najwiekszy (co łatwo zauważyć na tym forum, iż rozmiary wam imponują) , bo wiadomo, że "...Jest to wąż o dużym apetycie i często w warunkach hodowli popada w otyłość, która ujemnie wpływa na jego kondycję...." (cytat z opisu gat.)

  7. #17

    Re: karmienie boa dusieciela

    Ehhh przecież pisze "Mój 70cm boa potrafił na tydzień pochłonąć nawet 8-10 średnich mysz :-) Ale to miał takie biby jak miałem nadmiar podrostków :] ..."

    że potrafił co nie znaczy ze tak go karmiłem ... a teraz ja mam pytanie do ciebie jak ma sie wolność do terra ? Tak dla wiadomości raczej na wolności Boa niewidzi białej myszy czy też kurczaka brojlera :-)


  8. #18

    Re: karmienie boa dusieciela

    Ja karmie zawsze swoje boaski gdy te się wypróżnią:P.Średnio rosły ok 5 cm na miesiąc.Jeden z moich boasków którego mam prawie od początku ma ok 160cm i 20 miesięcy.I według mnie jest OK.


  9. #19

    Re: karmienie boa dusieciela

    nie ma co rozpaczac musze sie za niego zabrac
    od dziiasj 3 myszy na tydzien i bedize chyba ok
    pozneij zadziej i zobaczymy
    dzieki za odpowiedzi
    pozdrawiam

  10. #20

    Re: karmienie boa dusieciela

    Goblin'ie, nie oznacza ze tak go karmiłeś cały czas, ale na jakiejś podstawie to stwierdzasz...

    a co do tego, że terra nie ma co do wolności porownywać to wiadome, ale zamiast myszy je on inne gryzonie, rozmiarami do mszy podobne i nie sądze zeby jadł je tak "ostro" w ak dużych ilościach...


    ps. caryc nie martw się o swojego gada, napewno nic mu nie będzie, a to że ma 60 cm a nie 1 m to nie znaczy, że Twój podopieczny jest jakiś gorszy od innych
    ps. ten wąż ma możliwości i może naprawde dużo jeść, ale czy to chodzi o to żeby on był naj... żeby chwalić się jego rozmiarami np "... a moj ma 12 miesiecy tylko i juz 130 cm!! ..." ? chyba nie ... przynajmniej nie wg mnie...

    Pozdrawiam :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •