Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Skubaniec nawiał

  1. #1

    Skubaniec nawiał

    Więc tak, mam od 6miesięcy małego (40cm) lampropeltisa triangulum sinaloe. Każdej nocy próbował uciec no i raz mu się udało...! przeszukałem pokój łącznie z wynoszeniem mebli i książek, przepyraniem kurtek, pianek, worków plecaków i takie tam. Nieznalazłem go. No to na noc zapudrowałem mieszkanie mąką, na maxa spryskałem terrarium, postawiłem miseczkę z wilgotnym podłożem, a tu taki zonk. Dzisiaj nieposzedłem do szkoły i będę pszeszukiwał mieszkanie. Zaznaczam że przepyrałem takie miejsca jak kanapy i pod kanapami, pod wanną, pod szawkami i na szawkach, a ten dziad musiał się ukryć w takim miejscu że znależć go niemogę.
    Weźcie poradźcie bo jak go dziś znajdę to zwariuję!!!!


  2. #2
    MIDO
    Guest

    Re: Skubaniec nawiał

    Szukaj w ciemnych ciepłych i wilgotnych mijescach np.zlew w kuchni.Poszukiwania zacznij od najblizszych miejsc terrarium az do najdalszych .


  3. #3

    Re: Skubaniec nawiał

    może nawiał z domu ja tez kiedyś miałem taka historie zbozówa mi zwiała przeszukałem całe terra cały dom i nic usiadłem sobie na łóżku ze zmęczenia i patrzę ze w kierunku terra a tam skubaniec głowę wychyla z ziemi , najśmieszniejsze było to ze całą ziemie w terra przeryłem i go nie znalazłem a on tam cały czas siedział


  4. #4

    Re: Skubaniec nawiał

    Możesz spróbować zrobić pułapkę na węża, najlepiej w pokoju, w którym może przebywać, ale skoro nie wiesz kompletnie gdzie on jest postaw ją w pokoju z terra.
    Bierzesz pojemnik o ściankach wyższych niż długość węża, gładkich, w środku dajesz mu noworodka mysiego, dodatkowo możesz mu zrobić nakłucia na głowie, bo płyn mózgowy bardzo stymuluje węże do polowania. na zewnątrz ustawiasz coś w rodzaju schodków, aby wąż mógł tam wejść. Dodatkowo na dole pojemnika możesz zrobić parę małych otworów, aby zapach lepiej się rozchodził. Jak wąż przyjdzie pojeść, o ile mu się w ogóle zachce, to już nie wyjdzie.

    udanego polowania

  5. #5

    Re: Skubaniec nawiał

    aha najlepiej zrób to nocą, aby wąż czuł się w miarę bezpiecznie i wyszedł z kryjówki

  6. #6

    Re: Skubaniec nawiał

    Poza tym to dla Lampropeltisa chyba wlasnie noc jest naturalna pora aktywnosci.


  7. #7

    Re: Skubaniec nawiał

    a ja odsyBam do FAQ tam jest to dokBadnie opisane. czemu zanim zadasz takei pytanie nie poszukasz sam odpowiedzi???? po to sie meszylem 2 tyg. nad napisaniem FAQ, zeby nie bylo na forum tego typu wtkow :/


  8. #8

    Re: Skubaniec nawiał

    Chyba nawet dłużej Odsyłaj, odsylaj, po to jest......

  9. #9

    Re: Skubaniec nawiał


    Niestety nieznalazłem...
    Spóbuję z tym mykiem z lampką. A tak wogóle to po jakim czasie znajdowaliście swoje węże??


  10. #10

    Re: Skubaniec nawiał

    Mój lts nawiał kila razy jak miałem nie sszczelne terra ale zawsze sie znalał kiedyś rano znalazłem go na blacie kuchennym siedzącego w pudełku po delicjach. Jeszcze kiedyś zgasiłem świtło w pokoiju położyłem sie na ziemi z latarką i szkuałem patrze a on przechodzi przez dziure na kable do drugiego pokoju. Lece do tego pokoju odsuwam kanape patrze niema skubańca. Wkurzyłem się i znowu z latarką na ziemi i znalałem go jak wchodził do obudowy kkompa. Rozkręciłem obudowe i wyciągnełem glizde)))))
    Teraz zrobiłem nowe terra i takie sytuacje się nie powtarzają)))


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •