Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Problem z Boasem

  1. #1
    winiok
    Guest

    Problem z Boasem

    Witam we wtorek Bede posiadaczem Boasa 70cm tylko jest problem bo u kolesie do ktorego qpuje nie je nic od 1,5 miecha i 3-4 razy zwymiotowal to co zjadl to moze byc tego przyczyna? waz jest zwawy i pije wyglada okej troszke wychudzony moze jakies rady?we wtorek go dostane


  2. #2

    Re: Problem z Boasem

    pasożyty , stres , nieodpowiednie warunki , itd itd...


  3. #3
    ironkapela
    Guest

    Re: Problem z Boasem

    Przeczytaj w FAQ. Tam jest to dosyc dobrze opisane. Ja na Twoim miejscu kupil bym tego weza dopiero po zbadaniu kału.

  4. #4

    Re: Problem z Boasem

    A ja wcale. Wybór jest ogromny.

  5. #5
    ironkapela
    Guest

    Re: Problem z Boasem

    No wiesz Mordd, wszystko zalezy jaka jest cena. Ja tez nie kupil bym chorego weza po cenie zdrowego

  6. #6
    MIDO
    Guest

    Re: Problem z Boasem

    Koleś mogł przechłodzic boasa i dlatego wymiotował.Jak wymiotowal 4 razy to nie jest dobrze bo wymioty bardzo stresuja węża.


  7. #7
    Marcin .P
    Guest

    Re: Problem z Boasem

    ja bym nie radził kupować węza w takim stanie , niewazne za jaką cene jeśli zwruci jeszcze raz /dwa padnie z niedoboru , odwodnienia, i stresu

    pierwsze co bym zrobił po zakupie to tak jak "iron.." pisał kał ale już może być za puźno (zależy ile czasu już jest w takim stanie) i nic nie poradzisz


  8. #8

    Re: Problem z Boasem

    albo niestety waz zzaraz po pierwszym karmieniu wrocic spowrotem do dzialu sprzedam

    zycze jednak powodzenia w leczeniu


  9. #9

    Re: Problem z Boasem

    w sumie podejscie "kupie choego weza taniej" jest dosc charakterystyczne w naszym kraju, niestety ten "chory" znaczy zazwyczaj martwy, tyle tylko ze sie jeszcze rusza....


  10. #10

    Re: Problem z Boasem

    A ja bym nie wziął chorego gratis ani z dopłatą... Szkoda mi moich zdrowych. Tak na serio: psim obowiązkiem sprzedającego jest tego węża wyleczyć przed sprzedaniem. Absolutnie nie warto robić takich zakupów za jakiekolwiek pieniadze, nawet za 1 zł. Dezynfekcja terrarium i pomieszczenia po takim trupku jest zbyt kosztowna. To punkt widzenia materialny, jest też oczywiście inny: to powinno być zdrowe, szczęśliwe zwierzę, którego posiadanie włascicielowi daje satysfakcję i odpłaca się dobrym wzrostem, brakiem problemów i potencjalnie przychówkiem kiedyś tam.....a nie zdychający wąż i nerwy. Nie kupuje się zwierzat z litości, moźna je jedynie przygarniać, jeśli ma się do tego warunki, a mało kto ma.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •