Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jak długo się wykluwają z jaj ?

  1. #1
    Marcin Ratajczak
    Guest

    Jak długo się wykluwają z jaj ?

    Witam pytanie jak w temacie bo rano o 6:00 wychodząc do pracy zauważyłem że z pierwszego jaja wykluwa się zbożówka no i do teraz 19:00 jeszcze cały wężyk nie wyszedł choć kolejny się przebił przez skorupkę.

    Czy mogę im jakoś pomóc?

    Jak na razie widzę że są czarno białe i dlaczego, a przecież mamusia i tatuś są clasic kolory jak na fotce najedzona mamusia

    a to wykluwające się wężyki

    pierwszy

    i

    drugi

    I jeszcze jedno pytanie jak już się wyklują to co mam zrobić wyjąć je z inkubatora przenieś do innego pojemnika?

    Czekać na ich pierwszą wylinkę?

    Kiedy karmić?

    Gorąco Pozdrawiam

  2. #2

    Re: Jak długo się wykluwają z jaj ?

    Witam!
    Młode mogą pozostac w jajku nawet do dwóch dni(zdarza się i dwa tygodnie).
    Jak maluchy już wyjdą z jajka to przełóż je np. do plastikowego pojemnika,wyłożonego wilgotnym ręcznikiem papierowym.Umieść tam jakieś naczynie z wodą i kryjówkę.
    P.S.
    U mnie też zaczęły się dzisiaj kluć)))



  3. #3

    Re: Jak długo się wykluwają z jaj ?

    bolex same albinosy ???

    to ze młode są czarno białe to normalne...i to ze niewychodza tez , wciągaja woreczek żółciowy...


  4. #4
    Marcin Ratajczak
    Guest

    Re: Jak długo się wykluwają z jaj ?

    bolex kiedy pierwsze karmienie i czy mam czekać do pierwszej wylinki jak to jest skoro już to przerabiałeś ?

  5. #5

    Re: Jak długo się wykluwają z jaj ?

    Marcin!
    Maluchy nakarm dopiero po pierwszej wylince.
    Goblin!
    Nie,nie same albino,ale ten wyszedł pierwszy.Następny był clasic.


  6. #6
    Marcin Ratajczak
    Guest

    Re: Jak długo się wykluwają z jaj ?

    OKEY o to mi właśnie chodziło Wielkie Dzięki za info "bolex"

  7. #7

    Re: Jak długo się wykluwają z jaj ?

    generalnie zasada jest taka, zę jeśli maluch w 3 dobie od pierwszego przebicia skorupki (wyciągnięcia na zewnątrz pyszczka) nie wyjdzie cały z jajka, to nalezy je delikatnei rozciąc i wyciągnac małego. Może mieć ze sobą jeszcze nie wchłonięty pęcherzyk.
    PRzekładamy do najbardziej, jak to możliwe czystego terrarium, najlkepiej plastikowego pojemnika wyłożonego papierowymi, bezbarwnymi ręcznikami i tam czekamy, aż zabliźni się całkowicie rana i maluch zrzuci peirwsza wylinkę, później moze iśc do terrarium docelowego, ale oczywiscie nie musi.

    Powiedział człowiek, który nigdy nie miał małych węży


  8. #8
    Marcin Ratajczak
    Guest

    Re: Jak długo się wykluwają z jaj ?

    Czy młode do czasu wyklucia wszystkich wężyków mogą być w inkubatorze bo szczerze powidziawszy nie mam ich gdzie włożyć by zapewnić im dobre warunki (temp i wilgotność) wstawie tam kryjówkę oraz podstawek z wodą i chyba nie było by problemu co?

    Jak wszystkie się wyklują (mam nadzieje na dniach) to z inkubatoa wyjme funboxa i tak jak bolex mówiłeś wyłoże papierowym ręcznikiem i je tam spowrotem przełoże.

    Czy mogę tak zrobić?

    pozdrawiam

  9. #9

    Re: Jak długo się wykluwają z jaj ?

    Moze byc problem, jesli bedzie je tam trzymal do 1szej wylinki.
    Zdecydowana wiekszosc przypadkow kanibalizmu zdarza sie wsrod mlodych.
    Poza tym w inkubatorze masz chyba za wysoka wilgotnosc, by trzymac tam juz wyklute weze?


  10. #10

    Re: Jak długo się wykluwają z jaj ?

    młode bożówki to rpzecież sznurowadłą... skocz do sklepu, kub sobie duże lody, zjedz je z rodzinką i wsadź tam zbożówe (-; użyj wszystkich dostępnych pojemników, przeciez to nie musi być żadne aj-waj, tylko wyparz, zanim tam wlożysz węża (no i oczywiscie wentylacja...)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •