Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Zwymiotował czy się załatwił?

  1. #1
    Kretschmer
    Guest

    Zwymiotował czy się załatwił?

    Dzisiaj przy karmieniu regiuska zauważyłem w terrarium kupkę kłaków.
    Wzięłem to w pensetę, obejrzałem i okazało się że mysz, ale sama skóra i resztki kości, tak zmięte że nie było widać co to.
    I teraz pytanie: Wąż musiał to zwymiotować czy mógł normalnie się załatwić?
    Dodam że mysz byłą bardzo mała i tak strawiona że chyba dałby radę ją wysrać.
    Z kości został chyba tylko ogon.

  2. #2

    Re: Zwymiotował czy się załatwił?

    najlepiej jak byś napisał kiedy karmiłeś tą myszą to byłoby wszystko jasne jeśli dzień
    czy dwa po karmieniu to raczej zwymiotował jęśli później to się załatwił węże nie trawią sierści i wydalają ją w zbitej postaci


  3. #3
    Kretschmer
    Guest

    Re: Zwymiotował czy się załatwił?

    Mysz jadł w piątek, dwa tygodnie temu.
    Wiem, że węże nie trawią sierści, ale martwi mnie to że na tych resztkach nie ma ani śladu odchodów a poza tym są tam kości. Możliwe też że to znalazło się tam wcześniej tylko nie zauważyłem, ale raczej odpada.

  4. #4

    Re: Zwymiotował czy się załatwił?

    smród po zwymiotowaniu jest tak orkutny, ze nie da się go przeoczyć.


  5. #5
    Kretschmer
    Guest

    Re: Zwymiotował czy się załatwił?

    No to chyba ją wysrał, bo ja nic nie czułem.
    A jest taka możliwość żeby odchody węża dalej przypominały mysz? Znaczy w sumie placek z wyschniętej skóry, z sierścią, z tyłu wystają kości ogona no i da się po dłuższym przyjrzeniu określić gdzie są łapy, gdzie głowa...

  6. #6
    Kretschmer
    Guest

    Re: Zwymiotował czy się załatwił?

    Aha... po tym jak to zauważyłem zjadł bez żadnego problemu 2 spore myszy.

  7. #7

    Re: Zwymiotował czy się załatwił?

    Hmm. Trochę to dziwne że została skóra i kości :/ Sierść to OK ale tkanki powinien strawić. A to na 100 % była mysz po częściowym strawieniu czy np. istniałaby szansa że np. wąż załatwił myszę (czytaj udusił) a tak leżała niezauważona w terra i ciało wyschło na wiór? To tylko taka naciągana hipoteza, ale chciałem po prostu zasugerować coś innego niż "częściowo strawiona wysrana mysz"


  8. #8
    Kretschmer
    Guest

    Re: Zwymiotował czy się załatwił?

    Na 100% zjadł - zawsze patrzę czy połknął.
    Trochę to wyglądało jakby bardzo małą mysz rozjechał tir a potem obżarły robale. Zostałaby skóra i kości, ale w tym wypadku tylko ogon i pazury (Wiem, że to nie kości ale one się na czymś trzymać muszą)

  9. #9
    Kretschmer
    Guest

    Re: Zwymiotował czy się załatwił?

    W sumie chyba nie mam się czym martwić bo je jak zawsze, pije jak zawsze i rusza się jak zawsze. No i jestem posiadaczem regiusa o aktywności dziennej

  10. #10

    Re: Zwymiotował czy się załatwił?

    czyli prawdopodobnie głodnego regiusa :> daj mu jeść, to rpzejdzie na nocną


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •