Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: rack dla mlecznych

  1. #1
    djtommi
    Guest

    rack dla mlecznych

    no wlasnie moze mi ktos powiedziec jaka wielkosc powinien miec box dla doroslego?? i czym ogrzac?? bo moze ktos to juz zbudowal u nas.


  2. #2

    Re: rack dla mlecznych

    No a ile masz tych mlecznych? Bo jak jednego to jeast to beznadziejny pomysł żeby mieszkał w pojemniku a nie w terrarium.

  3. #3
    djtommi
    Guest

    Re: rack dla mlecznych

    nie chodzi ile mam tylko sie pytam na przyszlosc bo zamierzam kupic kilka.


  4. #4

    Re: rack dla mlecznych

    Wielkość dla dorosłego oczywiście "największą jak się da...." A w praktyce: mniejsze gatunki mam w pojemnikach 80:40 (niecałe 40) a większe 100:50. Grzanie oczywiście najlepsze kablem, lub matami, ale wtedy 1 mata na 1 pojemnik - wychodzi fortuna.... Pyro/greeri/thayeri itd widziałem i w mniejszych pojemnikach, ale to dla właściciela więcej pracy i trudniejsza obsługa, ja wolę spore pudła.

    Teraz widzę "dla mlecznych" rozumiem że sinaloae i nic innego - oba podane rozmiary dobre, 80 cm wystarczy im spokojnie, choć jesli masz miejsce....

  5. #5
    djtommi
    Guest

    Re: rack dla mlecznych

    no wlasnie jestem w trakcie projektowania dlatego sie zastanaiwam jak to zrobic moge, mysle ze pojemniki 80x45 bede u mnei w sam raz jesli takie znajde albo uzyje tych 80x40 bo latwiej bedzie znalesc. a no i jak zrobic ogrzewanie bo zmaierzam miec pojemniki wysuwane krotszym bokiem czyli tym 40 cm. i bedize to tak ze 2 pojemniki tak ustawione na 1 pietro wiec jak rozwiazac ogrzewanie kablem?? a wiesz moze jaka wysokosc maja te pojemniki bo ich uzywasz tak??
    dzieki za odpowiedz


  6. #6
    djtommi
    Guest

    Re: rack dla mlecznych

    bedziesz na spotkaniu w sobote?? bo mozna by pogadac.


  7. #7

    Re: rack dla mlecznych

    Postaram się być
    Kabel kładziesz na tylnej ściance regału i w tej samej okolicy końcówkę termostatu nastawiona na temperaturę maksymalną. Kabel najlepiej z małym "nadmiarem" żeby zapewnić maksimum nawet przy spadkach tempratury i najlepszy termostat jaki możesz. Ja mam wersję z utrudnieniem bo zimą w pomieszczeniu mam 12 stopni a latem czasem bardzo wysoką. Ideałem byłoby gdyby temperatura minimalna panowała po prostu w pomieszczeniu, jesli możesz to zastosuj takie rozwiazanie (termostat zewnatrzny na całe pomieszczenie).

  8. #8
    djtommi
    Guest

    Re: rack dla mlecznych

    ja temp. mam stala w pomieszczeniu i wynosi 20-22 st. nie zaobserowoalem raczej wachan nigdy wiec jak bys radzil i jaka moc kabli zastosowac?? jak bedizesz w sobote to tam mi powiesz co o tym myslisz. Kabel ma byc na scianie czy na polkach tak jak jest na zdjeciach w tym temacie o racku dla regiusow( wiesz o czym mowie??)


  9. #9

    Re: rack dla mlecznych

    daf każdym swoim wpisem starasz sie udowodnić ze jesteś jeszcze większym debilem niż myślałem

    Co do Twojego pomysłu Tommi to bardzo mi się podoba bo sam trzymam regiusy w racku i sprawdza się to doskonale a do ogrzewania używam taśm grzewczych kupionych chyba na tej stronie: www.bigappleherp.com, a najdrożej wychodzi to że do każdej taśmy idzie jeden dobry termostat (150zł) i kasy to najwięcej kosztuje ale temperature jest regulowana do 0.5 stopnia celcjusza


  10. #10

    Re: rack dla mlecznych

    Brales sprzet do Polski, czy jestes "lokalny"?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •