Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jaka kryjówka?

  1. #1

    Jaka kryjówka?

    Mam terra o wymiarach 100x50x40. Trzymam w nim metrowego boa tęczowego. Jaką kryjówkę byście proponowali? Miałem już kilka pomysłów ale przeszkadza mi to że wąż się kryje i nie wychodzi całymi dniami, a co mi po wężu którego nie widać?

  2. #2

    Re: Jaka kryjówka?

    Wąż potrzebuje kryjówki, może to być np. doniczka czy wydrązony pień
    A jeśli eni widzisz węża w dzień to normalne tak bywa z każdym wężem, a jeśli to tobie nie odpowiada to sprzedaj go. Wąż to nie pies co chodzi na zawołanie :]


  3. #3

    Re: Jaka kryjówka?

    Epicrates cenchria .... to nocne węze wiec nie dziw sie ze nie pacerują od 7:00 rano do 19:00 wieczorem :-)


  4. #4

    Re: Jaka kryjówka?

    Przy odrobinie wyobrażni i inwencji twórczej sądze że można by zrobić kryjówkę, w której wąż miał by spokój i było by go widać.

  5. #5

    Re: Jaka kryjówka?

    Beliar tak , lustra weneckie...


  6. #6

    Re: Jaka kryjówka?

    JAk masz dużo czasu, to możesz walnąc ze styropianu pokrytym zaprawą z pigmentem i piaskiem, ale wszystko zależy jaki masz wystruj bo jak masz taką kupę to możesz dac doniczkę czy małe wiaderko.


  7. #7

    Re: Jaka kryjówka?

    No człowieku ty chyba pomyliłeś hobby skoro kupiłeś węża żeby go podziwiać :/

  8. #8

    Re: Jaka kryjówka?

    może jakis 5 litrowy słoik ??? wąż się schowa i będziesz go móg widziec :|


  9. #9

    Re: Jaka kryjówka?

    Ja dałem swojej w miejscu gdzie się zakopywała duży kawał kory i bardzo jej się spodobał.
    Poza tym 1,5 roku jej nie widywałem w dzień, aż tu nagle zrobiła się miłośniczką basenu i teraz prawie z niego nie wyłazi i ją widać. Ale cenchrie takie są. Mogłeś kupić innego boaska np. constriktorka to byś go częściej widywał.


  10. #10

    Re: Jaka kryjówka?

    kawałki koiry, konary etc może i sa estetyczne, ale wąż zdecydowanie lepiej będzie cxzuł się w kryjóce, w którą moze się wcisnąć, czyli np. dość ciasnej rurce, lub - na pierwszy rzut oka - nieco za małej doniczcze czy grocie. Chodzi oto, zeby był ścisk.
    Pod kawałekim kory, czy za konarem moze i ukryje sie przed naszym wzrokiem, ale chodzi o poczucie bezpieczeństwa (? może to troche zbyt górnolotne określenie, ale mniej więcej tak można to sobie tłumaczyć).


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •