Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

  1. #1

    Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    Jakiś czas temu na skórze mojego pytona pojawiło się kilka małych pęcherzyków. Wąż przeszedł wraz z nimi wylinkę po czym zniknęły. Mimo to na jego skórze pozostały jakby małe blizny. Niektóre łuski w tych miejscach są bardzo miękkie, jaśniejsze, nawet białe. Dodam, że od tamtej pory wąż zaczął spędzać 90% czasu w basenie. Teraz czekam do następnej wylinki ponieważ wąż mimo tych zmian na skórze zachowuje się jak najbardziej normalnie i ma duży apetyt. Czy po następnej wylince skóra będzie już miała prawidłową strunkturę w tych miejscach? Co oznaczały te pęcherze i białe miejsca? Czy jest to cos poważnego? Przez prawie rok gdy posiadam pytona taka sytuacja nie miała miejsca i wąż był zawsze pięknie i czysto ubarwiony (co było widać m.in. na fotkach w forum "zdjęcia"). Proszę kompetentnych terrarystów o pomoc i sugestie jak zaradzić problemowi.


  2. #2

    Re: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    Najlepiej jakbyś zrobił fotke , ostatnio słyszałem o takim węzyku i to był jakis syf skórny podobno zaraźliwy dla ludzi , daj fotke najlepiej.

  3. #3

    Re: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    Fotkę zrobię na bank ale dziś niestety z przyczyn niezależnych nie mogę Więc proszę zaglądajcie na ten topik. Fotka będzie za jakiś czas.


  4. #4

    Re: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    Coś takiego ?? Jeżeli tak to infekcja bakterycja , moze być zaraźliwa dla człowieka ... ten peru poddany jest ścisłej kwarantannie a wszystkie czynności wykonywane są w rękawiczkach... pęcherzyki znikają po wylince ale potem znów sie pojawiają , niestety raczej padnie...


  5. #5

    Re: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    druga fota...


  6. #6

    Re: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    Emoman na twoim wezyku sa takie same swinstwa jak na fotkach goblina wspulczuje ...

  7. #7

    Re: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    mimo wszystko zrob zdjecia zobaczymy jak to wyglada,nauczymy sie czegos.


  8. #8

    Re: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    ludzie bez paniki - na 90% to pecherzowe zapalenie skóry, paskudne ale do wyleczenia, mój jeden boas to miał - bez antybiotyków sie nie obeszło ale samica ma sie świetnie, odezwij sie do mnie na gg powiem co i jak

  9. #9
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    Powiedzmy 99,9999...%


  10. #10

    Re: Pyton tygrysi - dziwne zmiany na skórze:(

    napisz tutaj jak to sie leczy jak mozesz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •