Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Boaedon fuliginosus 25cm

  1. #1

    Boaedon fuliginosus 25cm

    Mam pyt co ile ją karmić ??


  2. #2

    Re: Boaedon fuliginosus 25cm

    1) albo po kupce, albo;
    2) mniej więcej 2 razy w tygodniu jednym oseskiem, najlepiej świeżym, jednodniowym, oczywiscie w miarę apetytu, jak nie będzie chciał(a?), to nie dawaj na siłe...


  3. #3

    Re: Boaedon fuliginosus 25cm

    co 5 dni, jeden noworodek mysi, przez pierwsze miesiące możesz nawet co 4 dni żywić

    xav

  4. #4

    Re: Boaedon fuliginosus 25cm

    Co 3-5 dni 1 noworodek. Rosną szybko, zwłaszcza na początku.
    To Lamprophis, a nie żaden Boaedon.


  5. #5

    Re: Boaedon fuliginosus 25cm

    A jak wygładają exkrementy weży ??>


  6. #6

    Re: Boaedon fuliginosus 25cm

    faktycznie wściekły systematyk, mnie nawet ten drobny błąd specjalnie w oczy nie zakuł, bo nazwa jest b. często używana (-;

    kupka - normalny stolec, brązowo-czarny
    produkty przemian azotowych - białe kulki kwasu moczowego


  7. #7

    Re: Boaedon fuliginosus 25cm

    heh, Pituophis, nie wszyscy jeszcze nadążają za zmainami nazw w systematyce, ja też mam z tym małe problemy, chociaż moje zainteresowanie jest bardziej skierowane na pytony, a tam wszystko po staremu póki co ;-D
    a co do kup, że się tak kolokwialnie wyraże, gady są urykoteliczne, co oznacza, ze wydalają mocz w postaci białych kryształków (dla oszczędności wody) i zawsze jest on w kupach, czyli białe z brązowym to exkrement (ale nazwa lol). Czasem może być sam kupa, wtedy nie rzuca się tak w oczy, ale jak otworzysz terra, to powinien Cię powalić zapach i od razu będziesz wiedział, co w torfie piszczy, a raczej leży.

    xav

  8. #8

    Re: Boaedon fuliginosus 25cm

    eeee... ja npo. b. często znajduje osobno moc,z mimo, zę kupki nie było (chociaż moczem tego włąściwie nazwać nie można)...


  9. #9

    Re: Boaedon fuliginosus 25cm

    wiedziałem, żeby napisać "prawie zawsze" chociaż mi się to jeszcze nie zdarzyło ;-)

  10. #10

    Re: Boaedon fuliginosus 25cm

    A czy nadaje sie dla niego jako podłoże drewienka bukowe bo nie mam nic poza jescze kawałkami koksa


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •