Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Odmiana zbożowego - foto

  1. #11

    Re: Odmiana zbożowego - foto

    Zdjęcia fatalne, nie mnie na żadnym nie wygląda jak anerythystic lub charcoal. Z resztą puchar dla osoby, która odróżni te 2 odmiany u tak maleńkich węży. Nominalny, być może kolejny z serii dziwadeł trąconych emoryi, jakich pełno ostatnio na rynku, ale to się okaże jak się zcznie wybarwiać.

  2. #12

    Re: Odmiana zbożowego - foto

    Dziś straciłem samocze 25 cm zna ktoś gogoś z wawy kto preparuje


  3. #13

    Re: Odmiana zbożowego - foto

    mordd - medal z ziemniaka dla tej osoby


  4. #14

    Re: Odmiana zbożowego - foto

    http://www.snakes.pl/index.php?modul...ideshow&iid=67

    http://www.snakes.pl/index.php?modul...ideshow&iid=76


    może i ciężko ale da się rozróżnić, a też są to maluszki .... :-)


  5. #15

    Re: Odmiana zbożowego - foto

    Bardzo się cieszę, że pokazałeś mi te węże. Zwłaszcza, że jeden z nich jest mój i oglądam go dość często. Jednak po pierwsze, węże na fotkach są o kilka miesięcy starsze i wybarwione, po drugie pochodzą z różnych linii hodowlanych i stąd różnice w wyglądzie. Te 2 odmiany są odróżnialne w wieku dorosłym, a i to nie zawsze (pierwotne linie tak, wtórnie wyprowadzone już nie). Nie ma jakichkolwiek cech wyróżniających, które nie występowałyby czasem u obu odmian. Dodatkowo jest kilka innych typów anerythryzmu, część kompatybilna z typem A, a część nie - nie nazwane, trudne do wyłapania. To częsta mutacja u tego gatunku i ciągle znajdowane są nowe osobniki, zarówno w naturze jak i w hodowli. Fajnie, źe odróźniasz te 2 konkretne węźyki, ale to nie wystarczy.
    Niezmiennie: wąż na zdęciu NIE jest anerytrystyczny, niezaleźnie od tego o jaki typ chodzi.

  6. #16

    Re: Odmiana zbożowego - foto

    Hm...... a czy ja powiedziałem że on jest anerytrystyczny ?? Napisałem że wygląda jak taki a to różnica....dobra ale ja nie chcem tutaj się kłócić bo to nie ma sensu.

  7. #17

    Re: Odmiana zbożowego - foto

    ale tu się nie ma o co kłócić (-:
    aner A różni sie oa Aner B (charcoal) tylko i wyłącznie tym, że Aner A wybarwia się nieco na żółto wraz ze wzroste4m - to ogólna zasada, od któej oczywiście są odstępstwa.

    Vargic - kłócić się nikt nie będzie, bo nad rzeczami oczywistymi się nie rozwodzi.


  8. #18

    Re: Odmiana zbożowego - foto

    Tez nie do konca.
    Zolty barwnik pojawiajacy sie z boku glowy juz raczej nie jest uzywany do rozrozniania odmian anery. Poszukaj zdjec Blizzardow, ktore maja czesto bardzo wyrazne zolte pasy.


  9. #19

    Re: Odmiana zbożowego - foto

    Tu są same odstępstwa "Odbarwia się" dotyczy pierwotnie opisanych, pochodzących z konkretnych linii węży, te, które powstają na skutek łączenia z innymi (czyli zdecydowana wększość) odbarwia się albo i nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •