Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: piasek mineralny.

  1. #1

    piasek mineralny.

    Mam taki piasek dokladnie firmy Dako-Art. I tak chcialem spytac dlaczego ten piasek ma date waznosci ? I Na opakowaniu pisze ze zalecaja wymiane pasku 2 razy w tygodniu to tez z jakich powodow? Ogolnie pytam bo chce zmieszac piasek z wloknem i wsypac weza. A przeciez nie bede wymienial za chwikle w terra podloza :P Wiec mnie martwi ta data waznowci glownie.

  2. #2

    Re: piasek mineralny.

    Wszystko czego uzywasz musi miec date waznosci, dlaczego tego nie wiem.
    Np. kupisz w sklepie sól z która z biegiem czasu napewno nic sie nie stanie i ona tez posiada date waznosci.
    Nie przejmuje sie i wsypuj do terrarium napewno nic sie nie stanie.
    Pozdrawiam


  3. #3

    Re: piasek mineralny.

    Witam


    Odkad weszlismy do Uni na wszystkim co sie sprzedaje w sklepach musi byc data przydatnosci po co ? Niewiem ale takie sa przepisy w Uni i my tez musimy sie ich trzymac nie przejmuj sie ta data piasek sie nie psoje.



    Pozdrawiam>>>


  4. #4

    Re: piasek mineralny.

    Martw się głównie samym pisakiem a nie datą. Jest tyle bezpieczniejszych ściółek.

  5. #5

    Re: piasek mineralny.

    on chyba mówi o tym " jadalnym " piasku z zawartością witamin itp itd . widziałem taki pare dni temu w Lubelskim zoo-hicie ( cholernie drogi 30 zł za 0,5 kg czy 1 kg ). A napisane zebys zmieniał 2 razy w tygodniu zeby ci go wiecej szło


  6. #6

    Re: piasek mineralny.

    A z czego toto jest zrobione?
    Bo "mineralny" w przypadku węży brzmi identycznie jak "nie jadalny" oraz prawie jak "nie nadający się"...

  7. #7

    Re: piasek mineralny.

    nie mam zielonego pojecia ale podobno sie rozpuszcza w organizmie gada i ma pozytywne skutki poniewaz zawiera witaminy


  8. #8

    Re: piasek mineralny.

    rozumiem więc, ze to nie piasek, tylko gruboziarnisty kompleks witamin.. no cóż, ściolka ciekawa...

    ludzie, dlaczego tak ciężko kupić torf kokosowy, brykiet, albo po prsotu ręcznik papierowy? po co jakieś kombinacje z piaskiem robić...


  9. #9

    Re: piasek mineralny.

    Czyli nie jest to "piasek" bo piasek oznacza kwarc. Albo jakiś ,mielony wapień (wężowi to na plaster potrzebne), albo coś organicznego (kukurydza, drewno??). Jednym słowem przepłacone odpadki, sądząc po cenie. Zostanę jednak przy mchu i kokosie.....

  10. #10
    Kretschmer
    Guest

    Re: piasek mineralny.

    u mnie z torfem i kokosem ciężko...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •