Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: eryx

  1. #1

    eryx

    witam
    nie wiem jak karmic mojego eryxa
    daje mu male myszki, nic
    daje noworodka szczurzego nic
    waz jest juz podrosniety
    4.VI waga 34 gramy
    22 VII waga 33 gramy

    sprubuje jeszcze nowordakami mysimi

    czy powinienem sie juz zaczac martwic??


  2. #2

    Re: eryx

    Nie martwić się. U mnie kiedyś samiec nie jadł od lutego do grudnia, innym razem noworodki po dwóch karmieniach zrobiły sobie ponad półroczny post. Jeśli brak innych nietypowych objawów to nie ma powodu do obaw.
    Nie masz Eryxa, tylko Gongylophis colubrinus colubrinus, jeśli zdjęcie z Twqojej strony przedstawia hodowanego przez Ciebie osobnika


  3. #3

    Re: eryx

    dzieki wiedzialem, ze na Ciebie moge liczyc
    no brak jest innych objawow waz jest aktywny, widac tylko, ze sie wyprozil bo "na oko" jest jakby chudszy ale waga pokazuje, ze niewiele.

    mam pytanie jak karmisz swoje eryxy??

    wpuszczasz mysz na pasek jak weze sa w podlozu i czekasz czy wyjmujesz je na powierzchnie czy moze wyjmujesz do osobnego pojemika bez podloza

    ja z noworodkeim probowalem wszystkiego i nic


  4. #4

    Re: eryx

    Ja mam Gongylophis colubrinus colubrinus, to co i Ty
    Od kiedy masz tego osobnika i gdzie go kupiłeś? Czy już zjadł u Ciebie cokolwiek?
    Ja daję bezpośrednio do terrarium na noc, przy młodych często wymieniam rano noworodki na świeże, te niezjedzone w nocy wracają do mamusi Moje strzelce zwykle zjadają zdobycz po kilku godzinach od włożenia do terrarium, chyba że są bardzo głodne. Nie należy stresować węży grzebaniem w terrarium, przekładaniem do osobnych pojemników. Wtedy na pewno nie będą jeść.


  5. #5

    Re: eryx

    Pituophis z twoja ostatnia wypowiedzial sie nie zgodze.
    Moja zbozowa obojetnie gdzie bym nie dal noworodka i tak go wytropi i zje :>
    wyprobowane !!!


  6. #6

    Re: eryx

    Zebys zle nie zrozumial, ze chowam noworodka w domu i puszczam na swawole weza po domu -_-
    Poprostu jesli w pudeleczku mam myszke waz bez problemu wejdzie do niego i wlasnie w tym miejscu ja zje nie ma z tym problemu.


  7. #7

    Re: eryx

    Ale strzelec to nie zbożowa. Moje inne też jedzą wszędzie.


  8. #8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •