Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Czy kupywać jadusa?

  1. #1

    Czy kupywać jadusa?

    Ostatnio zastanawiam się nad zakupem durissusa . Czy taki wąż po usunięciu gruczołów jadowych jest już do końca życja niegroźny dla człowieka? Co myślicie o hodowli takiego węża?


  2. #2
    MIDO
    Guest

    Re: Czy kupywać jadusa?

    Były juz post na temat wyjadowanych węże.
    Po pierwsze to i tak jest nielegalne.
    Po drugie skoro wąz ma usuniete gruczolyy to nie wytwarza jadu wiec nie ma niebezpieczeństwa.Moze Cie no najwyżej ukąsic a to tez boli.Upewninj sie,ze pewny człowiek go wycinał..........:P
    Po trzecie musisz mu podawac martwy pokarm.
    Moje zdanie co do uswania gruczołów u węży jadowitych pozostawie dla siebie.


  3. #3

    Re: Czy kupywać jadusa?

    Moje zdanie co do uswania gruczołów u węży jadowitych
    pozostawie dla siebie.

    Hmm... Nierozumiem tego( Poprostu nierozumiem jak tak można( To jest straszne. Takie wąż pozostaje takim kaleką do końca życia.
    Beliar- ja Ci dobrze radze ty się nieprzyznawaj tylko jak czujesz się na siłach to kup- jeszcze Cię ktoś sypnie i będziesz miał. Ja niemam węży jadowitych i raczej miał niebędę- to tak ps. em)


  4. #4

    Re: Czy kupywać jadusa?

    C. durissus to nie jest zwierzę do domu! To gatunek dla profesjonalistów, dysponujących surowicą, wiedzą i doświadczeniem. Poza tym hodowla jego z pewnościa będzie nielegalna. Naprawdę nie wiem co to za pomysł, zwłaszcza, że proponuje go osoba, która hodowała może kilka węży...
    Usuwanie gruczołów jadowych to barbarzyństwo nie praktykowane w profesjonalnych kolekcjach i skracające życie wężom. Zaden grzechotnik nie napraszał się też, aby z ludźmi mieszkać w domu.


  5. #5

    Re: Czy kupywać jadusa?

    a który wąż się napraszał, żeby mieszkać z ludźmi w domu?

  6. #6

    Re: Czy kupywać jadusa?

    A kup sobie niech Ciebie ukąsi, innych domowników i wiele innych osób naprewno konsekwencie tego bedą cudowne :]
    Ludzie co Wy tak kombinujecie ze wsyztskim osttanio co jeden to z głupszym pomysłem wyskakuje. Weźcie zacznijcie myśleć logicznie. Jadusy są zabronione prawnie i niebezpieczne cholernie!!!!! Weź sobie młotek i wybij ten pomysł z głowy


  7. #7
    ironkapela
    Guest

    Re: Czy kupywać jadusa?

    Oj czlowieku. Patrzac na post dotyczacy kryjowki dla Twojego maurusa, wydaje mi sie ze z nim ledwo dajesz sobie rade, a co dopiero z jakims jadusem. Z jadusami nie jest tak jak myslisz, ze wytniesz gruczoly jadowe i bedziesz mial lagodnego wezyka. Zajmij sie swoim maurusem, albo kup sobie jeszcze jednego jak juz tak bardzo chcesz sie brac za hodowle wezy...

    P.S
    Jezeli chodzi Ci o szpan, to kup sobie innego ladnego wezyka, a nie jadusa...

    Pozdro


  8. #8

    Re: Czy kupywać jadusa?

    A jeśli musisz mieć jadowitego węza, jeśli nie zmienisz zdania to nie kupuj durrisusa tylko trimeresurusa , na pewno łatwiejszy w hodowli a jak ukąsi to nie będzie takich poważnych skutków jak po ugryzieniu crotalusa ( oczywiście jeśli nie jesteś uczulony na jad)


  9. #9

    Re: Czy kupywać jadusa?

    jak chce miec jadowitego węża to niech sobie kupi zbożówke i nazwie ją Jadusek A swoją drogą , ludzie z kąd wy te pomysły bierzecie ? Ja też przyznam że trimka bym chętnie sobie zakupił bo mi sie bardzo podobają ale po co ? Jest tyle węży które też mi sie podobają a jadowite nie są , o hodowli jadusa pomyśl za 10 lat jak dalej bedziesz hodował węże


  10. #10

    Re: Czy kupywać jadusa?

    Po co zakładasz właściwie taki sam temat po raz kolejny.
    http://terrarium.com.pl/forum/read.p...16#reply_34634

    W końcu w powyższym atku otrzymałeś już wiele odpowiedzi na ten temat. Wszystkie brzmią podobnie, więc chyba warto się nad nimi zastanowić.
    Usuwanie zębów jadowych uważam za niehumanitarne, poza tym jad służy też do rozpoczęcia procesu trawienia i jest potrzebny.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •