Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Wzrok węża

  1. #11

    Re: Wzrok węża

    toekega - owszem, ale zaraz po corallusach prawdopodobnie najbardziej rozwineły je dusiciele nadrzewne, głównie corallusy i morelie.. (tudzież chondreopython`y)


  2. #12

    Re: Wzrok węża

    Lucky obecna systemaryka oddziela rodziny Crotalidae i Viperidae. Crotalidae nie są juz podrodziną żmijowatych. I to właśnie jamki policzkowe i środowisko sprawiły rozdział. To gwoli wyjaśnienia


  3. #13

    Re: Wzrok węża

    Dobry wzrok mają węże świerszczożerne (śwerszczożer, świerszczojad), bo polują na fruwająco-skaczące owady i muszą namierzyć je wzrokiem (tak szybkiej zdobyczy nie da się namierzyć węchem).
    A codo wzroku innych, to zauważyłem, że moje guttatusy też dobrze widzą (nie tylko wtedy, gdy zasłaniam im światło). Podąża też wzrokiem za myszą, jak mu macham [przed nosem (a nawet z odległości 40 cm).
    Pozdrawiam!
    Michał

  4. #14

    Re: Wzrok węża

    Crotalidae od lat już kilku są podrodziną żmijowatych. O odbieraniu temperatury przez węże już jakiś czas temu pisałem na forum dość sporo, poszukajcie. Natomiast co do wzroku, to słaby maja dusiciele, żmije, zupełnie pozbawione są Solecophidia, natomiast u większości Colubridae jest on dobrze rozwinięty, występują nawet czopki, które są jednakże przekształconymi pręcikami.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •