Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Oswietlenie dla pytona królewskiego

  1. #1

    Oswietlenie dla pytona królewskiego

    Witam
    Przeczytalem w opisie Pytona Krolewskiego ze w przypadku hodowli tego weza powinno stosowac sie oswietlenie o kolorze czerwonym przez caly czas bo swiatlo zwyklych zarowek je ploszy poprostu jest za jasne. Napiszcie co o tym sadzicie i jezeli zastosoje sie takie czerwone oswietlenie przez caly czas to czy nie zaszkodzi to gadowi. A moze jednak powinno stosowac sie zarowki dajace normalne biale swiatlo.



    Pozdrawiam>>>


  2. #2
    Rafterrr
    Guest

    Re: Oswietlenie

    Witam,

    Zasadniczo dla Regiusa nie ma to znaczenia ponieważ jest zwierzeciem nocnym. Najlepsi hodowcy Pytonów królewskich trzymają jest w rack'ach i bez dodatkowych naświetleń a węże się mnożą. Najlepiej ogrzewaj matą albo kablem a w jednym rogu terra daj żarówkę lub promiennik aby wąż mógł się wygrzać.


    Pozdrawiam,
    Rafał

  3. #3

    Re: Oswietlenie

    spokojnie dawaj żarówke (ale mata albo coś jest niezbędna, no chyba że mas ztak cieplutkie mieszkanko - wyjedziesz na dwa, trzy dni to akurat wtedy Ci żarówka padnie - złośliwość rzeczy martwych).
    czerwona żarówka... słabo z estetyką. Ja mam mleczną 40W i regius sobie i w dzień spaceruje i sie pod nią wygrzewa... nie razi go


  4. #4

    Re: Oswietlenie

    regiusy są strachliwe, ale generalnie kolor oświetlenia olewają (-; moje reagują tylko na temp, natężenie światła jest dla nich nieistotne chyba.


  5. #5
    TylerPL
    Guest

    Re: Oswietlenie

    To moze teraz ja! Dawaj zarowke i sie tym nie przejmuj! Ja mam 2 duze zarowki po 100W. Nie stosuje zadnej maty, ani kabla i jest bardzo dobrze. A co do przepalenia zarowki to, nie ma sie o co martwic. Wyjezdzam na mazury na 3 tyg, nikogo nie bylo w domu, zgasiem wszytkie swiatla i bylo git! Temperatura spadla chyba do 20 st. C, ale wszystkie zwierzeta przezyly i nie bylo problemu. Tak wiec sie nie martw, dawaj zarowke!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •