Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: dostęp do świerzej wody...

  1. #1

    dostęp do świerzej wody...

    Witam.

    Mam pytanko - jak rozumieć świerzą wodę? jeśli mój regius, raczej nie lubuje się w kompielach, a woda pozostaje czytsa to co ile dni mam ją wymieniać?


  2. #2

    Re: dostęp do świerzej wody...

    srednio co trzy jezeli mowisz ze z niej nei korzysta ale watpie przeciez 24 h nie masz go na oku i nei wiesz co robi a jezli bedzie przechodzil wylinke ?? ja wymieniam swojemu wezowi co 1 dzien a jak nie ma mczasu co 2 najpozniej

  3. #3

    Re: dostęp do świerzej wody...

    Wymieniaj co jakieś 3 dni, chyba że załatwi do wody potrzebe fizjologiczną.


  4. #4

    Re: dostęp do świerzej wody...

    oki. tak mniej więcej robie.
    jasne że go nie obserwuję non-stop, takie wnioski wyciągam, ponieważ woda wydaje się być niezabrudzona (choć faktycznie nie dawałem jej do analizy laboratoryjnej).

    dzięki.


  5. #5

    Re: dostęp do świerzej wody...

    Ja nie wymieniam wody tylko dolewam. Zbyt szybko paruje orzy temp 28 C ;-)


  6. #6

    Re: dostęp do świerzej wody...

    W basenach swoim gadom wymieniam wode co 2-3 dni , wodę do picia w mniejszych miseczkach wymieniam codziennie.


  7. #7

    Re: dostęp do świerzej wody...

    Wymieniam co 5-7 dni jako żelazna zasada, nawet gdy NIE jest zabrudzona + gruntowne mycie poideł. W przypadku zabrudzenia wymieniam natychmiast.
    Dolewam tylko gdy jest to konieczne, mam spore pojemniki więc odparowanie przez 7 dni to max. 1/3 pojemności.
    Ważne aby pojemnik na wodę był czysty przed wymianą wody, dolewanie świerzej wody do pojemnika z resztką nieświerzej wody mija się z celem. To moje zdanie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •