Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czy króliki lubią robic to od tyłu? ;)

  1. #1

    Czy króliki lubią robic to od tyłu? ;)

    Tocząc boje o możliwie intensywne karmienie swoich regiusów naszła mnie pewna refleksja zwiazana z podawaniem królików.
    A mianowicie, wszystkie moje dorosłe osobniki, niezależnie od płci i ich typowych grymasów żywieniowych (jedzą wszystko lub np. tylko myszy) wszystkie bez zastanowienia pobierają młode króliki (rzeźne lub miniaturki, owłosione, 25-30cm).

    Ich reakcja na króliki zaskoczyła mnie o tyle, że np. osobnik od 3 lat pobierający wyłącznie myszy (ma teraz 5 lat, pierwsze 2 lata jadł wszystko), corocznie robiący sobie posty 5-7 miesięcy, na zapach królika od razu przystępuje do stołu.
    Inne bazujące głównie na szczurach miewają kaprysy i nie chcą proponowanych szczurów.
    Podanie królika zmienia ich nastawienie i chęc bliskiego kontaktu z futrzakiem

    Proponuję dla wszystkich posiadaczy regiusów (min. 3 lata i PONAD 100cm) będących kapryśnymi bądź trwałymi niejadkami podanie żywego małego królika.


  2. #2

    Re: Czy króliki lubią robic to od tyłu? ;)

    dziwisz sie :> króilika to i ja bym zjadł a szczura czy myszy nie bardzo

  3. #3
    Redtail_Boa
    Guest

    Re: Czy króliki lubią robic to od tyłu? ;)

    Evoker, jaki jest najwiekszy twoj regius i w jakim jest one wieku ?
    do ilu lat regiusy rosna na długosc ? bo moj regius ma 2 lata i mierzy 125 cm ale ostatnio zauwazylem ze tak jakby juz nie rosł, po za tym w zimie nic nie jadl przez 3 miechy - ale teraz jest wporzadku, wcina co tydzien szczurka )


  4. #4

    Re: Czy króliki lubią robic to od tyłu? ;)

    A jak wygląda kwestia podawania noworodków króliczych? Te są dość małe więc dla młodszych węży i łatwiejsze do zdobycia (dla mnie). Testowane?

  5. #5
    TylerPL
    Guest

    Re: Czy króliki lubia˛ robic to od ty?u? ;)

    Na krolika dla mojego Regiusa to na razie za wczesnie, ale jesli chodzi o przerwanie glodowki naszego podopiecznego to mnie sie to udalo za pomoca myszoskoczka. Swoja droga taki myszoskoczek to bardzo przyjemne zwierze - nawet sie z nim troche bawilem zanim go skarmilem...


  6. #6

    Re: Czy króliki lubia˛ robic to od ty?u? ;)

    TylerPL napisał(a):
    ''Swoja droga taki myszoskoczek to bardzo przyjemne zwierze - nawet sie z nim
    troche bawilem zanim go skarmilem...''

    No to ja już wiem dlaczego ten póżniejszy post o bawiniu się karmówką:P


  7. #7
    TylerPL
    Guest

    Re: Czy króliki lubia˛ robic to od ty?u? ;)

    No wlasnie tak pomyslalem ze to byl by ciekawy temat...


  8. #8

    Re: Czy króliki lubia˛ robic to od ty?u? ;)

    hehe ja dostalem miech temu 2 takie kroliki i wypuscilem je na podworko od tego czasu zlapac ich nie moge zyja sobie pies haski je tylko goni bo kot juz im dal spokoj


  9. #9

    Re: Czy króliki lubią robic to od tyłu? ;)

    Redtail_Boa - mam kilka osobników w różnym wieku i rozmiarze największe 130cm i 2.5kg wagi.
    Węże rosną całe życie, im starsze tym wolniej. Tak jak z wylinkami, co ma bezpośrecni związek.

    Mordd - noworodków nie podawałem więc nie wiem. Regiusy lubią żywe, a najlepiej żeby się jeszcze ruszało i maiło ten 'futrzany aromat'.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •