Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: pytanie o jajka zbożówki, co im sie stało.

  1. #1

    pytanie o jajka zbożówki, co im sie stało.

    Witam
    Mało jest informacji odnośnie jajek i ich przyczyn niewyklucia się więc proszę o radę jeśli ktoś zna ale w miarę dokładną przyczynę a mianowicie jajka przez okoła trzy tygodnie zmieniły swoja barwę na zółtawą a w międzyczasie bardzo się skurczyły po rozcięciu poprostu wyglądały jakby były ugotowane lub zkristalizowane cos w tym stylu, inkubator miałem zrobiony standardowo ale jedyne co w nim było innego to system grznia na zasadzie żarówki 7 Wat(z braku czasu bo jak sie jajka wykluły był weekend i ciężko cokolwiek było zdobyć i tak już zostało), całość nawet w miarę odpowiadała wymaganiom 28stopni(według rady kilku terrarystów ale wyższa nie robiła by problemu), 70-90% wilgotności i nawet mała wentylacja.
    Jeśli ktos w miarę się zna i chciałby mi udzielić kilka wskazówek będę wdzięczny.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: pytanie o jajka zbożówki, co im sie stało.

    chyba już wiem poprostu niezapłodnione jeśli sie nie mylę, proszę jeszcze tylko odpowiedzi na temat światła w inkubatorze czy to nie zaszkodzi lub jakoś wpłynie negatywnie na jajka.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Re: pytanie o jajka zbożówki, co im sie stało.

    no 70-90% wilgotności na jaja to raczej mało ... jezeli były takie skoki ...


  4. #4

    Re: pytanie o jajka zbożówki, co im sie stało.

    Taki efekt zachodzi u niezaplodnionych jaj ( zwykle do 20. dnia inkubacji) i w przypadku jaj, ktore obumarly na wczesnym etapie.


  5. #5

    Re: pytanie o jajka zbożówki, co im sie stało.

    nie obruciłeś ich przypadkiem???


  6. #6

    Re: pytanie o jajka zbożówki, co im sie stało.

    Witam
    Jakbym nawet jakieś przypadkiem obrócił to z 9 które miałem jakieś by pewnie przetrwało, ale wszystkie miały to samo mozna to porównać do kalafoni tyle że bardziej plastycze ciekawe porównanie.
    Z tego co czytałem na innych postach to pewnie niezapłodnione, ale mnie bardziej interesuje czy światło wpływa negatywnie w inkubatorze jako źródło ogrzewania.

    A tam do wcześniejszego posta niemiałem takich skoków wilgotności raczejstałą wilgotność tylko opisałem że w tym zakresie a starałem się utrzymać w 80-85%.

    Ale jeszcze raz żarówka żle wpływa bo nigdzie nie widziałem żadnego posta na ten temat ?.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Re: pytanie o jajka zbożówki, co im sie stało.

    A zarówka świeciła bezpośrednio na jaja ??


  8. #8

    Re: pytanie o jajka zbożówki, co im sie stało.

    Żarówka nie była skierowana bezpośrednio na jajka inkubator jest w miarę duży 40x35x35 a żarówka w rogu i w dół skierowana.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •