Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

  1. #1
    Simon84
    Guest

    "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    Czytałem starsze posty o zalewaniu grzałki 5-10watt altasem i przyszedł mi do głowy taki pomysł: W "naturalnym" kamieniu wywierce otwor w który wsadze grzałke. Grzełka bedzie miała około 0,5cm luzu po bokach, aby wypełnić to atlasem w celu lepszego przewodzenia ciepła.
    Co o tym myślicie?
    Musze w takim kaminiu stosować grzałke z termostatem, czy wystarczy taka obyczjna?

    Pozdro 4 all!!

  2. #2

    Re: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    Wystraczy taka zwyczajna, możesz tak zrobić, ja zalewałem gipsem a nie atlasem, ale z gipsu to się do wilgotnego terra nie nadaje. O zalewaniu atlasem nie słyszałem, nie miałem jeszcze z Atlasem do czynienia więc ci nie powiem. On wcale nie zwiększy przewodzenia ciepła, zwiększa się przewodzenie, poprzez umieszczenie kawałka blachy w bezpośrednim kontakcie z grzałką


  3. #3
    Simon84
    Guest

    Re: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    A mnnie sie wydaje ze zwiększy przewodzenie i to znacząco. Bez atlasu grzałka nie będzie się na całej powierzchni stykała z kamieniem, gdyż nie ma szans wywiercic idealnego otworu w kamieniu w który grzałka ciasno by weszła. :P

  4. #4

    Re: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    wiesz co ja niewiem w ogóle jak ty wywiercisz tą dziure (no chyba że masz sprcjalny osprzęt) co do tego atlasu itp. to koleś ma racje to niewiele zwiększy przewodnictwo takie kamienie robi się własnie dlatego z altasu zeby można było wtopic druty miedziena lub kawałki blachy które dobrze przewodzą ciepło


  5. #5
    Simon84
    Guest

    Re: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    Z tą dziurą to nie bedzie problem bo mam znajomego co w kamieniarstwie robi.

  6. #6

    Re: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    witam,

    mam wlasnie w ten sposb zrobiony kamien grzewczy kosztowal mnie chyba 15 zl, sprawuje sie dobrze

    w piaskowcu wywiercony otwor, w to grzalka , cement i piekny kamien grzewczy

    atlas czy cemnet ni po to zeby zwiekszyl przewodzenie ciepla tylko po to zeby grzalka szczelnie byla oblepiona, inaczej peknie (tylko 5w nie peka nigdy )


  7. #7

    Re: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    Czesc ! Czy grzałka o której mówicie to cos takiego zwykłego jak sie wkłada do np. akwarium do ryb ?? czy jakies specjalne to musza byc ?


  8. #8

    Re: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    to jest własnie to o czym myslisz zwykła grzałka akwarystyczna


  9. #9
    Ciapek_anolis
    Guest

    Re: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    a czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?nic sie z tym nie powinno stać?

  10. #10

    Re: "Kamień grzewczy" po raz kolejny.

    Dorze Simon piszesz. Trzeba wyeliminować szczeliny powietrzne, bo powietrze jest dobrym izolatorem.

    Pozdr.

    R.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •