Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Różnica wzrostu pomiędzy bivittatusami a pimburami

  1. #1

    Różnica wzrostu pomiędzy bivittatusami a pimburami

    Witam!
    Mam pytanie do wszystkich, ktorzy hoduja bivittatusy i pimbury. Wiem, ze bivittatusy duzo potrafia jesc i szybko rosnac. Stad wlasnie moje pytanie- czy pimbury tez tak szybko rosna? Czy moze jest jakas roznica...?
    Pozdrawiam
    John

  2. #2

    Re: Różnica wzrostu pomiędzy bivittatusami a pimburami

    Rosną równie szybko i równie wiele jedzą, samice Pimbur osiągają zazwyczaj koło 3m, samce 250-270cm ( są przy tym znacznie szczuplejsze ) -, generalnie pimbury są znacznie bardziej aktywne , nerwowe i nieprzewidywalne - mają tendencje do kąsania - takie już poprostu są.
    Bivittatusy samice koło 4,5-6m ( masa w granicach 60-100kg ), samce max 4-5m ( bardzo rzadko do 5,5 m) masa nie przekracza zwykle 50-60 kg - takie rozmiary osiągają zwykle po 4-6 latach w zależności od częstotliwości i ilośći podawanego pokarmu.


  3. #3

    Re: Różnica wzrostu pomiędzy bivittatusami a pimburami

    W związku z tematem, mam jedno pytanie.
    Jak(oczywiście poza wielkością) można jednoznacznie odróżnić Pimburę od Bivittatusa? Różnica tkwi w ubarwieniu, ale dokładnie jakie, który ma? Czasami jak widzę (w TV) to się zastanawiam, jaki to wąż, a nie mogę odgadnąć w 100%

  4. #4

    Re: Różnica wzrostu pomiędzy bivittatusami a pimburami

    Bardzo wyraźne różnice wizualne , nie sposób pomylić.
    Zamieszkują różne środowiska , zatem oglądając Tv zwróć uwage co oglądasz.
    Setki zdjęć w internecie , sporo tu na forum - poszukaj a znajdziesz.


  5. #5

    Re: Różnica wzrostu pomiędzy bivittatusami a pimburami

    Ok, dzięki za odpowiedź
    Rozejrzę się w poszukiwaniu tych zdjęć, jednak myślałem, że istnieje między nimi taka różnica, którą da się łatwo zdefiniować, opisać.
    Mam nadzieję, że teraz już będę potrafił je bezbłędnie rozpoznać

  6. #6

    Re: Różnica wzrostu pomiędzy bivittatusami a pimburami

    Pimbury maja charakterystyczne jasne ubarwienie , różowe pyski i brak u nich "subokularu" - różnice są widoczne na pierwszy rzut oka nie sposób pomylić - wzór także jest inny niż p.m.b. Dostępnych jest mnóstwo zdjęc na setkach stron - znajdziesz napewno.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •