Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: pyton siatkowany

  1. #1
    galgan
    Guest

    pyton siatkowany

    za metrowego samca pytona siatkowanego dałem 450zł przepłaciłem?

  2. #2

    Re: pyton siatkowany

    Wydaje mi się, że nie przepłaciłeś
    Jedna sprawa czy masz gdzie go trzymać?
    Wiesz chyba o tym, że to rośnie wielkie bydle(spokojnie ponad 5m, no samiec może aż tak wielki nie będzie)
    Jeżeli nie masz doświadczenia w hodowaniu węży, to możesz mieć wesoło
    Za jakiś czas podziel się wrażeniami z hodowli tego pięknego gada

  3. #3

    Re: pyton siatkowany

    to czy przepłaciłes pare złotych czy nie to najmniej ważna sprawa, bo hodowla tego weza bedzie Cie jeszcze sporo kosztowac. jezeli naprawde kupiłes sobie reticulatusa to zdajesz sobie sprawe jakie osiaga rozmiary, jakie terrarium potrzebuje, jakie ilosci pokarmu bedziesz musiał mu dostarczyc a co najwazniejsze swiadomy jestes tego ze gdy urosnie stanie sie realnym zagrożeniem dla Twojego zycia i zdrowia :>? masz na niego papier wogóle. Tak czy siak powodzenia w hodowli, wielkie pytony sa wspaniałe, niestety narazie nie moge sobie pozwolic na ich hodowle, mam nadzieje ze w przyszłosci sie to zmieni

  4. #4

    Re: pyton siatkowany

    Też mi się marzy hodowla wielkich węży
    Jak na razie mam małego Boa C. Imperatora i jestem ciekawy jak mi będzie się go hodowało dalej.
    Duży wąż, to ogromna odpowiedzialność.
    Poza tym mają chyba wprowadzić zakaz zakupywania tych największych, najagresywniejszych węży.
    Może to i dobrze, a może nie :P

  5. #5

    Re: pyton siatkowany

    i tą siatke też trzymasz z boa i tygrysem :/


  6. #6

    Re: pyton siatkowany

    też bym sobie pytona kupił. lecz mam za mało miejsca.


  7. #7

    Re: pyton siatkowany

    Cena normalna , także nie przepłaciłeś - 400zł będziesz wydawał na jego utrzymanie miesięczne gdy uzyska dorosłe rozmiary.


  8. #8

    Re: pyton siatkowany

    czemu tak duzo:>:>
    400zł!!! ??? :>:>:>

  9. #9

    Re: pyton siatkowany

    Kubatura terrarium 300cmx200cmx100cm to absolutne minimum dla dużego 4,5-5m osobnika - ogrzewa się takie zbiorniki 300watowymi promiennikami , nie wspominająć o podgrzeaniu wody w basenie, wskazane miejscowe podgrzewanie podłogi co bardzo korzystnie wpływa na metabolizm po posiłku, bardzo kosztowne jest także karmienie - apetyt tych pytonow jest imponujący - w domach najcześciej podaje się jednorazowo kilka wyrośnietych krolików co 14-20 dni - to wszystko kosztuje naprawdę wiele, po wypróżnieniu się takiego węża po 4-6 królikach ważących koło 3-6 kg całość podłoża jest już niezdatna do użytku - stąd najekonomiczniej używać gazet.
    Moje pytony po tak dużych posikach przez pierwsze prawie 2 tygodnie wypróżnieją się płynnie i wymaga to codziennego czyszczenia terrarium - po około 3-4 tyg oddają stały kał i są całkowicie wypróżnione - natychmiast gotowe do podania następnej porcji o czym swym zachowaniem dają znać.

    Duże węże = dużo środków finansowych, dużo porzywienia i dużo pracy - więcej niż na pozór można sobie wyobrazić patrząc na 70cm maleństwa.
    Przy masie 60-100kg i 4m i więcej samo posprzątanie terrarium , wyjęcie węża , zrzucanie wylinki to już problem i to nie mały.

    Także warto zawsze to przemyśleć 3 razy przed zakupem.


  10. #10

    Re: pyton siatkowany

    Dodam jeszcze swoją subiektywną opinie na temat wielkich dusicieli - dla mnie to najwspanialsze z gadów , przy odpowiednim podejściu , odpowiedich terrariach, odpowiednich środkach są wspaniałym uzupełnieniem otaczającego nas świata - druga strona medalu jest taka :
    - iż są niebezpieczne, bywają agresywne i dużo nawet bardzo dużo kosztują
    - jeśli nabywca jest tego wszystkiego świadom , pewien iż podoła przez najbliższe 25-30 lat z wielkim dusicelem - to wspaniała przygoda obcowania z dużymi dusicielami czeka.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •