Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105

Wątek: Tygrysi jako pierwszy

  1. #11
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    szukam i szukam ale nie moge nigdzie znalesc zadnego hodowcy w okolicy (jestem z Warszawy). znalazlem kilku sympatycznych hodowcow ale albo okolice Krakowa albo Kielc albo jeszcze gdzieś indziej. a w sklepie zoologicznym raczej wątpie żeby dali mi "pohodować" jakiegokolwiek zwierzę.

    jezeli ktos ma jakies namiary na hodowców z Warszawy to prosze o namiary na forum/gg:5982771/tlen:bitrut1990/mail: bitrut@aster.pl

  2. #12
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    właśnie próbuje sie jeszcze zorientowac ile moze kosztowac ogrzewanie itd tekiego terra.

  3. #13

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    ja tez jestem z wawy wpadaj to pohodujesz mojego boa co prawda maluszek ale zoabczysz jak to jest ;p

  4. #14
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    fajnie. moze bede mial z kim sie wymieniac doswadczeniami. odezwalem sie do Ciebie na gg. jak bedziesz to odpowiedz

  5. #15

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    A ja uwazam ze pomysl bardzo dobry... gatunek ten nie jest z natury zbytnio agresywny, nie sprawia zbyt wielu klopotow, jezeli masz odpowiednie warunki i czujesz sie na silach, zeby podolac jego hodowli, to mozesz sobie na niego pozwolic. Kupisz malego i bedziesz nabieral doswiadczenia w trakcie hodowli. Najwazniejszy jest zdrowy rozsadek, odpowiedzialnosc i nie popadanie w rutyne No i oczywiscie zanim kupisz, duuuuzo poczytaj, porozmawiaj z kims kto hoduje i przygotuj mu odpowiednie terrarium na poczatek najlepiej nie za duze Pozdrawiam i zycze powodzenia w hodowli


  6. #16
    Marcin .P
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    powiem tak "myślenie ze jak ja będe strszy i nabiore doświadczenia" jest ok ale jak ty bedziesz miał 17 lat to tygrysek może juz przekroczyć 3m i ok 20 kg jak nie lepiej więc za dużo czasu na nabieranie doświadczenie nie będziesz miał bo z tego 60-80 cm maluszka za 2-3 lata zrobi sie pokaźnych rozmiarów tygrysek . Ja miałem od 100cm tygryska i po 2 latach doszedł do 350 cm niestety powiększyła mi się famillia i byłem zmuszony sprzedać ( obecne terra tego tygryska zajmowało by mój pokuj hodowlany w 80% ma teraz 3,5 roku ok 4,5m dłóg i ok 40kg wagi ) wiec jak będziesz miał 18-19 lat to prawdopodobnie będzie połowa twojej wagi

    radze się zastanowić i tak jak inni radzą porozmawiaj z jakimś hodowcą juz dorosłych tygrysków i po asystuj przy sprzątaniu terra ,karmienu ,itp a sam się przekonasz ile siły ma tak naprawde 3,5-5m tygrysek

    kup młodego b.c.i lub e.c.c fakt ze są nie małe i nie jakieś tam ogromne ale naprawde spełniają oczekiwania właścicieli co do hodowli dusicieli


  7. #17
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    dzieki. jak narazie jedyna pozytywna opinia. nie wiem jakie terra mu narazie starczy. nie wiem tez czy moze byc z drewna. jezeli mogloby byc z drewna to by bylo super bo bym mial terra za free. mam znajomego stolarza i by mi zrobil. jak zrobic terra ze szkla albo z drewna?

  8. #18
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    uwazam ze jakiegos doswiadczenia nabiore po okolo roku hodowli. jezeli nie zaczne hodowac duzych węży to nigdy nie bede umial ich hodowac. lepiej jest zaczac wczesnie zeby w wieku xx lat mozna bylo juz uznawac sie za doswiadczonego hodowce. uwazam ze im wczesniej sie zacznie (byle nie za wczesnie) tym lepiej. teraz mam dobre warukni poniewaz nie mam i nie planuje w najblizszym czasie dzieci:P (to by dopiero bylo).zreszta przy zachowaniu odpowiedzniej ostroznosci nic sie nie stanie zadnemu z domownikow (w tym wężowi).

  9. #19

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    Ja powiem tak: jeśli wszyscy ciagle będą odradzali wybieranie trudniejszych gatunków na początek to terrarystyka w Polsce będzie się nadal rozwijać bardzo wolno.

    Bitrut: na początek radzę nabyć wiedzę teoretyczną i to dużo. Ja robiłem to kilka lat i dopiero teraz kupuje swoje Constrictory, mnie też fascynują duże dusiciele, ale zaczynam od Boasków.

    Skoro się pytasz jak zrobić terrarium to znaczy, że napadła cię mania na kupienie węża bez odpowiedniego przygotowania. Moja rada taka, kilka tygodni może nawet miesięcy czytania informacji w internecie a znajdziesz tam wszystko zaczynając właśnie od budowy terrarium z drewna czy też szkła.


  10. #20
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    węża chce miec prawieze od urodzenia. nareszcie po 10 latach udało mi sie uprosic rodziców zeby sie zgodzili. nie przepuszcze takiej szansy. chce kupic weza zanim im sie odechce bo jak juz bedzie w domu to nie bedzie odwrotu. czytam sporo o wężach. glownie o regiusach, b.c.c., tęczówkach ale najwiecej o molurusach bo te mnie najbardziej fascynują. oglądam tez duzo tv. głównie animal planet. interesuje sie wiekszą iloscia gatunkow wezy ale wiedze do potrzebną do hodowania mam tylko na temat tych co wymienilem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •