Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 105

Wątek: Tygrysi jako pierwszy

  1. #91
    Marcin .P
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    no widze ze zmieniłeś zdanie co do tygryska
    ja podobnie jak "Psalmopoeus " zajołem się hodowlą boa dusicieli obecnie 7 szt w najbliższym czasie next boa dus... są naprawde wyjątkowymi snake'sami
    a czym się rużni B.c.c od B.c.i to chyba wiadomo przynajmniej dla mnie
    wszystkie boa dusiciele to b.c.spp podzielono na kilka podgatunków np. b.c.c - b.c.i - b.c.a - b.c.s i jeszcze kilka. następnie każdy z podgatunków dzieli się na populacje np. b.c.c. dzieli się na guyana, surinam, peru, brazil, coumbian itp
    przedewszystkim all b.c.c to są tak zwane redtail boa , b.c.i to cesarskie boa- rużnią się kolorem ubarwienia, układem wzorów , wielkością , zasięgiem geograficznym itp


  2. #92
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    jak poczytam różne posty to dochodze do wniosku ze na temat roznych podgatunkow mam jeszcze bardzo małą wiedze. jak poczytam jeszcze to bede troche wiecej wiedzial. coraz bardziej przekonuje sie do constrictorow. jeszcze tylko wybrac podgatunek musze. a na tym to sie nie znam za bardzo.

  3. #93

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    I nie musisz, jesli dysponujesz kwota 300 zl na weza- za taka cene dostaniesz mieszanca roznych podgatunkow- takiego B. constrictora, jakiego najczesciej mozna spotkac w sprzedazy


  4. #94

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    Bitrut: to, co widziała twoja mama w sklepie to bym zapewne kolumbijski boa tęczowy E. c. maurus, są one mniej wyraziste od E. c. Cenchria, czyli brazylijskich boa tęczowych, polecam Ci przeczytaj opis tego gatunku. Ja podobnie jak Marcin.P oraz Psalmopoeus jestem zafascynowany constrictorami i w tym kierunku planuję rozwijać moją hodowlę. Mam dość ambitne plany, chcę w ciągu 3 lat wejść w posiadanie 6-10 Boa dusicieli, tylko czyste formy barwne(pastel, Albino, jak na razie hetl.Albino), ponieważ moje warunki pozwalają mi na taką ilość węży. Mam nadzieję, że mi się uda. No, ale to osobny temat.

    Tak, więc poczytaj opisy i sam zdecyduj, bo to ma być twój a nie nasz wąż.


  5. #95
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    zawsze moge poczekac jakis czas zeby kupic sobie jakiegos czystej krwi

  6. #96

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    Możesz ale to juz minimum 450zł za najtańsze pastele u Adsnake i to za rok jak się uda. A normalnie od 1000zł na rynku się spotyka .


  7. #97
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    niezle ceny. moze jednak ze wzgledu na nie bede musial kupic tęczówke. ta tęczowka co moja mama widziala to myla maurus czy jakos tak. teraz wiem ze jak kupowac to cenchria

  8. #98

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    Proponuję zakończyć ten temat.


  9. #99
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    moze to i dobry pomysl. juz wiele wypowiedzi bylo w tym temacie. wiele osob sie wypowiedzialo. jak ktos cche jeszcze podyskutowac to dalej w tym temacie albo na priv. zapraszam do cztania i komentowania artykulu w temacie "Artykuły w gazetach"

  10. #100
    galgan
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    ale odradza ci nie mogę bo jest to moim zdaniem najlepsz wąż

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •