Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105

Wątek: Tygrysi jako pierwszy

  1. #1
    Bitrut
    Guest

    Tygrysi jako pierwszy

    mam pytanie. czy moge sobie kuppic i hodowac pytona tygrysiego jako mojego pierwszego węża? dopiero zaczynam przygode z terrarystyką. prosze o pomoc

  2. #2

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    Zdajesz sobie sprawe z tego, do jakich rozmiarów urośnie, ile będzie ważył , jakie terrarium będziesz musiał mu zapewnić , koszty ogrzewania, jedzenia - z profilu wynika że jesteś tylko rok starszy ode mnie więc nie polecam Python Molurus jako pierwszego węża . Jeśli koniecznie chcesz dusiciela,kup Boa Constrictora czy Python Regius one rosną dużo mniejsze a też są ładne . Lub kup jakiegos węża z rodziny Colubridae - zbożówkę , jakiegoś lampropeltisa.


  3. #3

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    sporego węża sobie wybrałeś na początek. jeżeli jesteś świadom tych wszystkich żeczy o których pisał OlekL, to proszę bardzo. Ja osobiście nie polecam ci tego węża na początek. młody jesteś, a wąż z racji swoich rozmiarów, stanowi realne zagrożenie dla ciebie i twojej rodziny. Jednak nie każdy musi zaczynać od zbożówki bądź lancetogłowa. Jeśli zdecydujesz się jednak na Tygrysa to życzę ci powodzenia


  4. #4
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    większość osób mi go odradza. ja jednak myśle ze zanim dorosnie do wiekszych rozmiarów (4 lub 5 m) to już nabiore jakiegoś doświadczenia. nie chce mieć żadnego z węży właściwych (a tym bardziej jadusów). opiekując sie regiusem który dorosnie do max około 150cm nie nabiore doswiadczenia w hodowli pięciometrowych pytonów tygrysich. poza tym minie sporo czasu zanim urośnie do ekstremalnych rozmiarów.

  5. #5

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    nie polecam !! mialem nie dawno w domu mlodego teygrysa, i stwierdzilem ze to nie dla mnie , a mam jakies doswiadczenie , bo mam regiusa !!

    kup sobie Regiusa, B c , teczowke ( E. c. cenchria)- bardzo ładny waż !!!!!!!!!


  6. #6

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    Masz 15 lat. Uswiadomiles reszcie domownikow jakie zwierze kupujesz?


  7. #7

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    skoro sam nie potrafisz sobie na te pytanie odpowiedziec to lepiej jeszcze poczytaj a nie kupuj

  8. #8
    Bitrut
    Guest

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    uświadomiłem. moja mama nie zgodziła sie na początku. teraz też nie jest przekonana do żadnego węża ale przynajmniej nie zabrania mi go. powiedziała że ona nawet nie wejdzie do mnie do pokoju. chodując regiusy raczej nie nabiore doswiadczenia potrzebnego do hodowli pytonów tygrysich. trochę o nich wiem ale nie na tyle żeby zagwarantować w 100 % że wybrne z każdej sytuacji. jak będę go miał od małego (kilkumiesięczny lub miesięczny) to zanim urośnie troche juz bede o nim wiedzial. bede znal jego charakter i zachcianki. poznam po zachowaniu kiedy jest glodny etc. przyajmniej tak mi wówi wiekszosc osob ze sklepow zoologicznych.jezeli naprawde nie dam rady go hodowac to nie bede go trzymal na siłe tylko poprostu oddam lub sprzedam go komus.

  9. #9

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    Moim zdaniem pomysł niezbyt udany. Dobrze jest nabrać jakiegoś doświadczenia w postępowaniu z wężami, zanim zacznie się hodować dużźe gatunki. Nie należy też kupować węża " bo ładny". Pytony tygrysie są zwykle spokojne, z wyjątkami, ale gdy wyczują zapach pokarmu dostają małpiego rozumu i atakują wszystko, co się poruszy. Jeśli złapią opiekuna, może być nieciekawie, rany po ugryzieniu 3-4 m pytona nie zawsze kończą się jedynie na nakłuciach, mogą wymagać szycia. Jeśli tej wielkości wąż w takiej chwili owinie się, może nawet zabić człowieka. Takie wypadki to wyjątek, mniej więcej taki jak zagryzienia przez psy, ale trzeba być ich świadomym przed zakupem. Jeśli nie będziesz mógł trzymać pytona dłużej, bo np. pojawią się dzieci( pytony tygrysie żyją ponad 30 lat), będzie trudno znaleźć mu inny dom, bo w zoo zwykle i tak tego gatunku mają za dużo.
    Proponuję, żebyś znalazł hodowcę, który posiada już ostatecznie wyrośniętego osobnika tego gatunku, poasystował przy karmieniu, przekonał się, co to znaczy przenoszenie węża w 2-3 osoby, i wtedy jeszcze raz zastanowił się czy chcesz pytona tygrysiego.


  10. #10

    Re: Tygrysi jako pierwszy

    Osoby ze sklepów zoologicznych powiedzą wszystko, aby tylko sprzedać węża. Kup taki gatunek, co do którego jesteś pewien, że go utrzymasz. Nie wiem, czy stać cię na 4-7 królików miesięcznie, a tyle potrafią zjeść dorosłe pytony. Koszt ogrzania takiego terrarium też jest niemały.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •