Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

  1. #1

    Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    Witam
    Coraz częściej słyszę opinie,że żółwie nie są zwierzętami terraryjnymi.Jeśli nie terraryjnymi to jakimi??Jak to jest naprawdę??
    I jeszcze jedno.Chyba najbardziej burzliwym tematem,jeśli chodzi o żółwie(głównie lądowe),jest kwestia czy trzymać je w terrarium czy "luzem" na podłodze.Jak Wy uwarzacie.Proszę o krótką wypowiedź a nie poruszanie wad i zalet takiego czy innego sposobu trzymania żółwi.Krótko-moje stanowisko w tej sprawie.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    Zdecydowanie terraryjne

  3. #3

    Re: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    Edi zwierzę terraryjne, w terrarium i tyle

  4. #4

    Re: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    Ujmijmy to tak.
    W Polsce Wszystkie zolwie ladowe sa "terraryjne".
    Ja moje zolwie gatunkow europejskich (Marginata, Hermanni, Graeca) caly rok trzymam w ogrodku ale tylko dlatego, ze mieszkam we Wloszech i nigdy jeszcze nie widzialam u siebie temperatury ponizej zera. Poza tym WSZYSTKIE gatunki tropikalne do ktorych naleza rowniez stepowe wymagaja wymagaja kontrolowanej temperatury i wilgoci. ( Dla stepowych wysoka wilgoc jest zabojcza)Dlatego wlasnie o "podlogowej hodowli NIE MA MOWY. Owszem przez okres lata dobrze jest sprawic sobie wybieg bo nawet najlepszy neon nie zastapi slonca, ale tylko wtedy gdy mamy pewnosc, ze temperatury w nocy nie spadna ponizej limitu odpowiedniego dla danego gatunku.
    Sylwia


  5. #5

    Re: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    Wiem, wiem mialo byc krotko...
    Sorry Edi


  6. #6

    Re: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    ja swoje żółwie wypuszczam do ogródka na pare godzin

  7. #7

    Re: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    Witam
    Ufff,nie jestem sam.Ja też nie uznaję "podłogowej hodowli" :-))))
    Ale czekam na dalsze wpisy,na zdania innych w tej sprawie.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Re: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    Tylko terrarium i bezpieczne wybiegi ogrodowe(moze byc balkon odpowiednio przygotowany w lecie).Pozdrawiam

  9. #9

    Re: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    wiem ze mam przesrane ale powiem, ja swojego stepowego trzymam w lecie na balkonie a w zimie łazi sobie po pokoju ale tylko tam ma swoje ulubione miejsce i tam ma jedzenie i szczoteczke do zębów mam go 9 lat jest zdrowy i widze że uwielbia łazić miał swoje terrarium ale ten system wydaje mi sieleprzy .....
    teraz opierniczcie mnie że męcze tego biednego gada typowo terraryjnego.....
    pozdrawiamm ukar

  10. #10

    Re: Żółw-zwierzę...no właśnie, jakie??

    powiedzmy tak: powinien być w dobrym terra. Ale ja znałem żółwia, który mieszkał sobie na dywanie. Pod stołem miał zamontowany promiennik (zarówka) i płaska dużą kuwete z piaskiem. Obok miał miseczkę na pokarm itd. Mieszkał sobie na podłodze, chodził gdzie chciał, ale miał swoje ciepłe mieszkanko pod stołem i jak miał ochote to tam sobie siedział.
    No ale ja nie mam zółwia i sie na tym kompletnie nie znam. Tak widziałem wiec piszę. Czy to dobrze? Nie wiem.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •