Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Białe robaki

  1. #1

    Białe robaki

    Na forum o płazach ktoś rzucił hasło że białymi robakami nie karmi się płazów i gadów, czy to prawda? Ja od czsu do czasu daję białe robale zółwiom czerwonolicym jako urozmaicenie i przysmak, ale pojawił się głos że są bezwartościowe, więc jak to jest?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: Białe robaki

    Ja dawałem swoim bardzo czesto i były zdrowe i nic im nie było wręcz uwielbiały je.

  3. #3
    dr Robert
    Guest

    Re: Białe robaki

    Przykro mi, że ktoś ma wątpliwości. Wyjaśniałem to przy innym wątku (gruba chityna - najczęściej niestrawne, zagrożeniem zaczopowaniem przewodu pokarmowego, niebezpieczeństwo perforacji żołądka). Potwierdza się tylko opinia, że żółwie czerwonolice to zwierzęta "nie do zdarcia".


  4. #4

    Re: Białe robaki

    Proponuje małe doswiadczenie. Potrzebna jest garść białych robaków i kawałek mięsa mięśniowego (mozna zwinąć mamie z lodówki). Larwy i mięso umieszczamy w jednym pojemniku (pudełko plastikowe, słoik, itp) w warunkach pokojowych na jakiś czas i obserwujemy co się dzieje.
    Po dokładnej obserwacji żerowania larw na mięsie proponuję przemysleć co mogą one zrobić z przewodem pokarmowym Waszych pupilków (żołądek, jelito) jeżeli dostaną się tam żywe.


  5. #5
    dr Robert
    Guest

    Re: Białe robaki

    Dobry pomysł, Fryta !


  6. #6
    dr Robert
    Guest

    Re: Białe robaki

    I smacznego !


  7. #7

    Re: Białe robaki

    NIE WOLNO PODAWAC BIALYCH ROBAKOW (LARW MUCH) GADOM ANI PLAZOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Dlaczego: Patrz doswiadczenie Fryty (bardzo madry pomysl)!!!

    Najczesciej nic sie nie dzieje bo gad zabija larwe przy chwytaniu. Ale kiedys moze dostac sie zywa do zoladka ...


  8. #8
    dr Robert
    Guest

    Re: Białe robaki

    Kiedy zwierzę zjada szybko kilka larw, to często nie giną natychmiast, ale te w środku są jeszcze chwilę żywe w żołądku. przede wszystkim przy delikatniejszych zwierzętach (np. małych jaszczurkach) to wystarcza na przebicie przewodu pokarmowego, chociaż częściej zdarza się chyba zaczopowanie jelita twardymi, niestrawionymi larwami.


  9. #9

    Re: Białe robaki

    co do nieuchronnej śmierci gada w moim wypadku u węża, że po podaniu białego robaka wężowi kazdy przypadek skończy się padnięciem zwierzaka mozliwe lecz dosyć często sie zdaża że po prostu robal zostaje strawiony miałem taki przypadem z młodziutkim L. triangulum silanoae (w. mlecznym) i wszystko skończyło się pomyslnie dostał kilka robaków w pełni żywych jednak mimo tego iż przeżył żeczywiście nie powinno sie podować larw much wezom chociaż pewnie ogólnie gadom też koncze i Pozdrawiam


  10. #10

    Re: Białe robaki

    Widzę że opinie są dosyć jednoznaczne, szkoda że wcześniej nie wiedziałem, na szczęście podawałem im robale sporadycznie jako dodatek (nie chciało mi się ich hodować - brzydko wygląda, a w sklepie nie były powszechnie dostępne i za takie małe pudełko trzeba drogo zapłacić)
    Jeszcze raz dzięki za oświecenie. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •