Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: POMOCYYY!!!!!

  1. #1
    Sir Szajba
    Guest

    POMOCYYY!!!!!

    Choduję dwa żólwie czerwonolice, jeden rośnie dość szybko, drugi odkąd zmniejszyłem temperaturę w terra siedzi całymi dniami na kamieniu z zamkniętymi oczami nawet jak zchodzi do wody to pływa z zamkniętymi,nie chce jeść, w kąpieli solnej otwiera je(oczy). Drugi pożera gigantyczne ilości mięsa (bo niczego innego nie chcą) i jest bardzo żywy. CO ROBIĆ POMOCY!!!

  2. #2
    Sir Szajba
    Guest

    Re: POMOCYYY!!!!!

    Bardzo proszę o odpowiedź

  3. #3
    Sir Szajba
    Guest

    Re: POMOCYYY!!!!!

    Bardzo proszę o odpowiedź

  4. #4

    Re: POMOCYYY!!!!!

    moim zdaniem wygląda to na brak witaminy A
    moze to być tez jakas infekcja, która wdała się w oczy...
    w każdym bądź razie cżółwia musi obejrzeć weterynarz.


  5. #5

    Re: POMOCYYY!!!!!

    Bardzo często po obniżeniu temperatury żółwie przestają jeść ja swoim na okres zimowy musiałem podnosić temperaturę na termoregulatorze. Myślę że to przez to że spadła temperatura spróbuj ją podnieść i czekaj na efekty. Moja żółwie tez rosły jeden wolniej drugi szybciej po kilku miesiącach to wszystko się wyrównało.
    Powodzenia

    WITAMINY WAPŃ TO JEST WAŻNE

  6. #6
    Sir Szajba
    Guest

    Re: POMOCYYY!!!!!

    Dzieki, bardzo, tyklo kto ma rację Jaca czy ukar

  7. #7
    dr Robert
    Guest

    Re: POMOCYYY!!!!!

    Jeżeli nie otwiera oczu tzn., że jest bardzo źle. Konieczna szybka interwencja weterynaryjna. Nie jest to dziwne, przy diecie złożonej wyłącznie z mięsa. Chociaż czasami można im zebrać, albo kupić np. bogate w wapń "rosówki".


  8. #8
    egro 44
    Guest

    Re: POMOCYYY!!!!!

    Może nie dojadał ze wspólnej miski i to rzeczywiście brak witamin, głównie A, może zbyt brudna woda (od tego też puchna oczy). Jeżeli chcesz porady napiszę na skrzynkę lecz podaj adres.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    penutka
    Guest

    Re: POMOCYYY!!!!!

    Ja swoje dwie żółwice czerwonolice przygarnęłam od kolegi. Były wtedy bardzo małe. Jedma była zdrowa, a druga w ogóle nie otwierała oczu. Było to prawdopodobnie spowodowane brudną wodą, w jakiej przedtem żyły. Smarowałam jej te oczy witaminą A w kroplach i to pomogło. Otworzyła oczy i wróciła do zdrowia. Ale radzę iść do weterynarza, specjalisty od gadów. Ja nie poszłam, bo w naszym mieście o takiego raczej trudno.

  10. #10

    Re: POMOCYYY!!!!!

    Jeśli oczy są zapuchnięte o wytworzyła się na nich taka pwłoka to jest to brak witaminy A (A+D3) - podawaj witaminę A, w ten sposób:
    - zakup w aptece listek wit. A (A=D3) + strzykwkę 2ml + igłe 0,7mm
    - z kulki-pastylki 2-3 sztuki wyciągnij sztrzykawką z igłą oleistą zawartość
    - ściągnij igłę i wstrzyknij zawartość do pyska żółwia
    Jeśli oczy nie są zapuchnięte, nie wytworzyła sie błonka tylko sa zwyczjnie zamkniete to jest to infekcja bakteryjna (mozliwe, że spowodowana przez zranienie się o coś ostrego) musisz kupić antybiotyk i smarować oczy. jutro podam Ci jego nazwę (antybiotyku)
    pozdrawiam i życze powrotu do zdrowia
    Domel

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •