Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: znowu o podłożu

  1. #1

    znowu o podłożu

    Witam serdecznie miłośników żółwi
    wiem, że dużo się już pisało o podłożu do terrarium, ale ja nadal zastanawiam się jakie stosować, bo dużo jest opini na ten temat
    jeżeli możecie chętnie dowiem się jakie wy stosujecie u siebie???????
    z góry dzięki za odpowiedzi

  2. #2

    Re: znowu o podłożu

    Ja mam mieszankę piasek + torf w stosunku 1:1, ale przejdę przy następnej zmianie podłożan na korę + torf, tego powodu, że piasek mam nie najlepszy - pyli, jest nieco za drobny.
    pozdrawiam
    domel

  3. #3

    Re: znowu o podłożu

    Ja tez mam torf plus korę, ale i tak trzeba pilnować zeby torf nie pylił. JA spryskuję go wodą przy pomocy spryskiwacza do kwiatów, oczywiście kiedy żółwia nie ma w pobłizu Poza tym zdejmuję systematycznie wierzchnią, najbardziej suchą warstwę i dosypuje troche świeżego podłoża (w zasadzie robię to codziennie)
    pozdrawiam
    Aleksander

  4. #4

    Re: znowu o podłożu

    Witam
    Ja mam ziemię do kwiatków a na to warstwa kory(zanim ją włożę to ją suszę,bo tak to od razu coś się w niej lęgło ( ).Oczywiście to co daję najpierw a co potem nie ma zaczenia bo wystarczy,że wpuszczę do terrarium moje krety ;-) i już po problemie ;-))
    Pozdrawiam

  5. #5

    Re: znowu o podłożu

    Domelu, Aleksandrze i Edi dziękuję wam za odpowiedzi
    a innych proszę o informacje na temat swojego podłoża
    P.S. EDI powiedz mi jeszcze jak długo suszysz korę?????????

  6. #6

    Re: znowu o podłożu

    jednak od dzis musialem zmienic podloze na inne, bo torfem zolwik sie troche za bardzo objadal!! wiec teraz mieszka w sianku (zalecenie pani weterynarz z poznanskiego zoo)!!!

  7. #7
    Micha - ł
    Guest

    Re: znowu o podłożu

    Cześć
    Ja używam kupnego piasku(kupionego w sklepie) i mój żółw juz się do niego przyzwyczaił.

  8. #8

    Re: znowu o podłożu

    NO WŁAŚNIE SIANO TO COŚ NOWEGO DLA ŻÓŁWI
    CO O TYM MYŚLICIE??????????

  9. #9

    Re: znowu o podłożu

    Ja mam kore sosnowa dekoracyjną ( kawałki sa większe) , ale i tak po jakimś czasie musze ja spryskiwac. Kupuje ją w worach 80 l za 8-10 zł.
    Nie polecam ziemi do kwiatków bo jest ona nawożona chemikaliami ,a z dośwadczenia wiem , że żółwie uwielbiją zjeść kawał ziemi.
    Chyba ,że jest to ziemia z ogródka gdzie nikt nie uzywa nawozu.
    aleksandra

  10. #10

    Re: znowu o podłożu

    Aleksandro, gdzie kupujesz kore sosnowa w takiej cenie i czy to sie jakos nazywa czy robi to jakas firma??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •