Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

  1. #1

    Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    Nie wiem dlaczego ,ale mój żółw nie chce jeść pokarmu dla żółwi w postaci granulatu, I nie wiem jak go zachęcić do tego żeby zaczoł jeść.

  2. #2

    Re: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    To zależy od upodobań żółwi. Niektóre po prostu nie preferują takiego pokarmu. Spróbuj jeszcze raz w okresie wiosenno letnim - moze po prostu nie je z powodu pory zimowej.

    Leny


  3. #3
    dr Robert
    Guest

    Re: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    Ja też bym tego nie jadł. W sklepach jest cykoria, rzodkiewka (chodzi o liście) i kiełki (lucerna, słonecznik, fasola mung, rzodkiewka). Do wiosny powinno wystarczyć.


  4. #4

    Re: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    witam
    nie wszystkie żółwie go lubią, ja mam 6 lądowych i jeden z nich go nie je, mimo że pozostałe chętnie go wcinają

  5. #5
    peper
    Guest

    Re: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    siema moj stepowy tesh nie je ty swinst;] je tylko owocce.... naturalne pokarmy :> pozdrawiam

  6. #6

    Re: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    nasz zolw tez nie chcial jesc granulatu. suchy wypluwal a namoczony przyklejal mu sie do podniebienia i bardzo go to denerwowalo. wiec juz mu nie probujemy podawac. kolejne doswiadczenie polecam samodzielne kielkowanie roznych nasion. troche z tym zachodu, ale za to jak zdrowo i smacznie )

  7. #7
    dr Robert
    Guest

    Re: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    To nie dobrze, że je tylko owoce. Owoce mają zbyt dużo cukru, aby stanowiły całoroczny, główny posiłek żółwi lądowych. Przede wszystkim zielonka, a owoce jako smakołyk od czasu do czasu.


  8. #8
    **MARTA*
    Guest

    Re: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    mój żółw też nie lubi jeść granulatu


  9. #9

    Re: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    witam mój grek jada granulat ale oczywiscie nie jest on podstawa zywienia
    polecam co jakiś czas wsypac kilka"bobków" dla urozmaicenia choć pokarm ten mimo dobrego opisu na etykiecie nie jest zbyt wartosciowy ale zeby nieznudziło mu sie normalne zywionko co jakiś czas dostaje troszę i wtedy nawet mu smakuje
    można spróbowac namoczyć w mleku lub wodzie
    odradzam stanowczo same owoce jak pisał dr. za duóż cukrów
    jest przecież tyle warzyw na rynku ,kiełkowanie pracochłonne ale masz pewność co do czystosci pokarmu!!!
    p.s. oby do wiosny a wtedy churaaaaaaaaa na łąki!!!


  10. #10
    Sylwia S
    Guest

    Re: Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!

    Przepraszam, moze jestem z innej planety, ale czy stepowe w okresie zimy nie powinny spac? To napewno uchroniloby je przed swinstwami typu granulaty!
    Sylwia


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •