Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy wapno dla zółwi wodnych nadaje się dla stepowego?

  1. #1

    Czy wapno dla zółwi wodnych nadaje się dla stepowego?

    No bo nigdzie nie mogę znależć wapna dla stepowego , a nie takiej możliwości aby codziennie dawać skorupki od jajek.Czy wapno dla żółwi wodnych mu nie zaszkodzi czy może są jakieś inne sposoby podwania wapna?

  2. #2

    Re: Czy wapno dla zółwi wodnych nadaje się dla stepowego?

    mnie to wapno nieprzekonuje, Moje pożeraja wapno dla kanarka( uprzednio wyjmuję drucik).bardzo im smakuje no i ścierają sobie dziób.
    Polecam i pozdrawiam
    aleksandra

  3. #3

    Re: Czy wapno dla zółwi wodnych nadaje się dla stepowego?

    aleksandro a jaka jest różnica między wapniem dla wodnych a wapniem dla kanarków??????? (pytam, bo sam takie podaję lądowym i być może twoja opinia zadecyduje o zmianie na to dla kanarków)
    przy okazji - wapno zamiast w kostce - można chyba zetrzeć np. na tarce i posypywać nim jedzenie - co o tym sądzicie ????

  4. #4

    Re: Czy wapno dla zółwi wodnych nadaje się dla stepowego?

    oczywiście miało być wapnem a nie wapniem
    przepraszam za przejęzyczenie

  5. #5

    Re: Czy wapno dla zółwi wodnych nadaje się dla stepowego?

    raz tylko kupiłam to wapno dla żółwi wodnych , było kruche i takie mało naturalne ,wypreparowane,wyjałowioone ( bardzo leciutkie). Kup wapno dla kanarka( lub papugi)(2 zł) i porównaj te dwie kostki. Wapno dla kanarka jest twardsze i po porstu wydaje się bardziej naturalne , możne je oczywiście ścierac ,ale niech żołwiki też trochę pracują szczęką. Moję same je gryzą i do tej pory pozarły juz pare kostek. Taka jest moja opinia.
    pozdrawiam
    aleksandra

  6. #6

    Re: Czy wapno dla zółwi wodnych nadaje się dla stepowego?

    witam
    wapno dla wodnych, które ja kupiłem jest bardzo, bardzo twarde, myślę, że tobie musieli sprzedać jakieś kiepskie, a moje żółwie niestety nie chcą jeść takiego w kostce, dlatego posypuję nim jedzenie, ale sprubuję kupić to dla kanarków, dzięki za radę

  7. #7

    Re: Czy wapno dla zółwi wodnych nadaje się dla stepowego?

    Zasadniczo wapno to wapno niemam żednej różnicy czy jest ono dla kanarka, żólwia czy wieloryba. Problem mogą stanowić inne pierwjastki które są w złych proporcjach lub nawet wręcz szkodliwe. Tak więc międziy samym wapniem różnicy nie ma, a trzeba uważać na preparaty mineralno-witaminowe choćasz raczej są one dla żówi ogólnie a na preparat dla wodnego nie zaszkodzi lądowemu i na odwrót.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •