Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: jak leczyc salomnelle

  1. #1
    Szymek Sabat
    Guest

    jak leczyc salomnelle

    jak leczyc salmonelle? ale jakoś tak żeby nie antybiotykami...

  2. #2

    Re: jak leczyc salomnelle

    musisz z antybiotykami, a lepiej nie na włąsnam rękę idź do weterynarza
    pozdro
    domel

  3. #3
    Szymek Sabat
    Guest

    Re: jak leczyc salomnelle

    a jest jakis specialny weterynmaż dla gadów? bo ten w lecznicy dla zwierząt w szczecinie to raczej się nie zna... jest bardziej dla psów i kotów...

  4. #4

    Re: jak leczyc salomnelle

    witam
    ja też jestem ze szczecina, polecam ci weterynarza z lecznicy dla małych zwierząt przy ul. chopina tel. 4541806, byłem kilka razy ze swoimi żółwiami, pomógł mi, jest tam kilku lekarzy, zarejestrój się najpierw telefonicznie do dr. o nazwisku Wróbel - to nie jest żart, naprawdę się tak nazywa i myślę, że jest dobry, odpisz póżniej czy ci pomógł !!

  5. #5
    Szymek Sabat
    Guest

    Re: jak leczyc salomnelle

    dzięki, skorzystam

  6. #6

    Re: jak leczyc salomnelle

    Leczyc mozna co najwyzej salmonellozę.....

  7. #7
    Szymek Sabat
    Guest

    Re: jak leczyc salomnelle

    i tak każdy wiedział o co chodzi... :P hehe

  8. #8
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: jak leczyc salomnelle

    Salmoneloza (to jest poprawna pisownia) jako choroba nie występuje u gadów często - (musi nastąpić przełamanie mocnej "bariery jelitowej" żółwia. Raczej BEZOBJAWOWE NOSICIELSTWO. SYTUACJA GROŻNA DLA LUDZI Z GRUPY wzmożonego ryzyka - nie dla gada.
    Likwidacja nosicielstwa polega na zbadaniu bakteriologicznym wymazu z kloaki - stwierdzeniu bakterii Salmonella spp. i wykonaniu antybiotykogramu - dobór leku. Po ok. 2 tygodniowej terapii wykonyje się powtórne bad bakteriologiczne wymazu z kloaki - sprawdzające skuteczność leczenia.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •