Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: terrarium

  1. #1

    terrarium

    Stałam się właścicielką żólwia stepowego Zmierzyłam go ma 15cm, chcę mu sprawić pożądne terrarium, według moich obliczeń powinno ono mieć 75cm na 45 cm. I mam do Was w tej sparwie pytanko: czy wymiary będą dobre?? ?? ?? jakie bedą koszty samego terrarium?? ?? ?? a dodatków?? ?? ?? ?? Musze przygotować się do pertraktacji z rodzicami

  2. #2
    <anolis>
    Guest

    Re: terrarium

    Na przyszłość kup najpierw terra i wszystko to będzie wygodniej przedewszystkim żółwiowi no i Tobie.


  3. #3

    Re: terrarium

    terrarium im większe tym lepsze. Stepowe dorastają do 20 cm, a więc proponuję pokusić się o większe lokum. Jeżeli nie możesz go "przedłużyć" to chociaz powięsz szerokosć! Oczywiście dekoracje ,domek , konary też Ci zabiora trochę miejsca.Terrarium mozesz zamówić lub zrobić sama. Poszperaj na "sprzedaj" tam widziałam ludzi którzy robią terraria.
    Ja swoje terrairum zrobiłam sama i miałam z tego wielką frajdę!
    Pozd.
    Ola

  4. #4

    Re: terrarium

    Do anolisa: dobra rada, ale nie wiem czy mój żółw byłby zachwycony gdyby musiał jeszce parę dni dłużej zostać na dworze, bo tam go znalazłam................... nie wiem czy by na mnie zaczekał...... Więc stwierdziłam że chyba lepiej będzie jak go wezmę

  5. #5
    dr Robert
    Guest

    Re: terrarium

    Wymiary terrarium dla żółwia stepowego to:
    długość terrarium = 8x długość pancerza
    szerokość terrarium = 4x długość pancerza
    głębokość warstwy substratu = powinien mieć szansę całkowitego zakopania się, poleca się nawet warstwę grubości 3-4 długości pancerza

    Nawet jeśli nie uda Ci się zapewnić takich warunków to staraj się, aby były zbliżone. Im bardziej zbliżone tym lepiej dla żółwia.

    Super strona o żółwiu stepowym (po niemiecku):
    http://www.landschildkroeten.com/Tes...rsfieldii.html


  6. #6
    Anolis1987
    Guest

    Re: terrarium

    W terrarium dla niego nie sadź żadnych roślin, bo choć nie wiem jak szybko by rosły żółwik i tak całe skomsumuje w krótkim czasie.

  7. #7
    pancernik
    Guest

    Re: terrarium

    mialem kiedys zolwia greckiego - przez 17 lat. nie wiem ile mial lat. ale nie mialem zadnego terrarium. chodzil po calym mieszkaniu. w zimie wchodzil pod kloryfer i tam siedzial w lato wylazil na balkon i sie wygrzewal. sam soba rzadzil.nigdy nie chorowal.
    a na koniec popelnil samobojstwo. w zimie -25 st. wylazl na balkon - zawsze od niego uciekal do drugiego pokoju, a wtedy wylazl. weterynarz tez sie drapal w glowe.

  8. #8

    Re: terrarium

    Gdydy miał terrarium to pewnie żyłby dłużej

  9. #9
    pancernik
    Guest

    Re: terrarium

    jakby byl na wolnosci to moze by go samochod przejechal jak byl malutki

  10. #10
    pancernik
    Guest

    Re: terrarium

    i gdyby jadl biale robaki.......

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •